Aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych online

2020-04-05 18:34 M&M mama Atrakcje dziecięceDzieckoEdukacjaKoronawirusLekcje onlineZabawaZabawy w domuZwiedzanie

Koronawirus i kwarantanna pozbawiły nas niektórych dotychczasowych aktywności. Wiele stref życia przeniosło się obecnie do świata wirtulanego. Internet trochę pomaga nam przetrwać ten trudny czas. Poniżej nasze pomysły dotyczące zajęć i aktywności online 🙂

Prawdopodobnie wszyscy zastanawiają się, jak długo potrwa epidemia w naszym kraju i społeczna kwarantanna z nią związana. Niestety ten konieczny i ważny krok w walce z koronawirusem ma daleko idące konsekwencje dla uczniów, pracowników, przedsiębiorców, instytucji i urzędów. Jak umilić sobie choć odrobinę ten czas? Oto nasze propozycje:

Wirtualna podróż – 60 najciekawszych i najpopularniejszych budowli

Możecie wybrać się w fascynującą podróż po najsłynniejszych budowlach świata ?⛩?? Nie wychodząc z domu, zwiedzicie takie miejsca jak Akropol, Tadż Mahal w Indiach czy pałac w Wersalu!

Niezwykłe budowle, które możesz odwiedzić bez wychodzenia z domu.

Machu Picchu, wirtualne zwiedzanie

Wirtualne pracownie plastyczne

Pracownie takie działają prężnie przy wybranych domach kultury w całym województwie śląskim. My polecamy między innymi:

Wirtualna Pracownia Siemianowickiego Centrum Kultury

Na fanpagu SCK znajdziecie już wiele ciekawych propozycji i na pewno będą pojawiać się nowe!

Możecie na przykład dać nowe życie starym i niepotrzebnym już rękawiczom, przygotować wiosenne dekoracje i tym samym zaprosić wiosnę do swojego domu albo stworzyć domowej roboty gry, zabawki i akcesoria do innych rozrywek 😉

Rodzinne Warsztaty Wiosenno – Wielkanocne

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Rodzinnych Warsztatach Wiosenno – Wielkanocnych. Posty w formie zdjęć i filmów wraz ze szczegółowymi instrukcjami jak wykonać daną pracę umieszczane będą co trzy dni na stronie internetowej oraz Facebooku MOK. Do tych filmików oczywiście możecie wracać w dowolnej chwili 😉 Przed nami:

8.04 – Jajko wykonane techniką kimekomi, Bukiet krokusów i wieniec ze skorupkami jaj

Muzyka dla małych i dużych

UkołysAni czyli kołysanki dla najmłodszych

Takie utwory na pewno umilą wspólne rodzinne wieczory! Pani Ania jest studentką muzykoterapii na Akademii Muzycznej i zaczyna swoja drogę w świecie kołysanek i maluchów. Próbuje też wykorzystac youtuba do dzielenia się z innymi swoją twórczością.

#bajkawdomu

Skoro dzieci z rodzicami nie mogą odwiedzić Bajki Pana Kleksa, to Bajka odwiedza w ich domach, ale wirtualnie.

W ramach działania Bajka każdego dnia zaprasza na swoje serwisy społecznościowe, na których pojawiają się krótkie filmy video proponujące gotowe rozwiązania spędzania wolnego czasu z dzieckiem. Wykorzystano doświadczenie animatorów oraz naukowców Bajki Pana Kleksa, którzy na co dzień spotykali się z rodzinami w Bajce. Teraz robią to samo, ale w formie online.

Fanpage Bajki Pana Kleksa kliknij tutaj


„Szybko podjęliśmy decyzję, że chcemy propagować właściwe postawy w tym trudnym dla wszystkim czasie. Stwierdziliśmy, że skoro rodzice z dziećmi nie mogą nas odwiedzić tym razem to my ich odwiedzimy w ich domach, ale wirtualnie” – przekonuje Grzegorz Pietraszewski, pomysłodawca Bajki Pana Kleksa. 

„Podpowiadamy co można robić wspólnie, gdy już odrobimy lekcje, ugotujemy obiad, wrócimy z pracy czy skończymy ją wykonywać w domu. Dla nas od początku propagowanie rodzinnego stylu życia i odpowiedzialności społecznej było bardzo istotne. #bajkawdomu to nie tylko świetna zabawa, ale próba zatrzymania naszych rodaków swoich mieszkaniach w taki sposób, żeby nie zwariowali” – kontynuuje Grzegorz Pietraszewski.


W obecnej sytuacji potrzebne jest zdecydowanie więcej form zabawy, ale także rozwoju naszych pociech w domu, dlatego #bajkawdomu jest różnorodna i dotyka wielu dziedzin. Z jednej strony ma pomóc w oderwaniu się od trudnej codzienności, ale z drugiej przemycać walory edukacyjne tak, by poprzez zabawę dzieci również się uczyły. Dlatego wśród propozycji znajdują się chemiczne eksperymenty z Wielkim Elektronikiem, nauka angielskiego na podstawie wierszy Jana Brzechwy, zajęcia artystyczne, robienie smakołyków w kuchni czy nauka żonglerki z Panem Kleksem. Ważnym elementem akcji #bajkawdomu jest integracja. Większość zadań jest nastawiona na wykonywanie ich przez dzieci razem z rodzicami. Wszystko jest zależne stopnia trudności. Po kilku dniach funkcjonowania akcji widać, że spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Chętnie dzielą się efektami prac swoich dzieci w komentarzach, publikując zdjęcia czy video. Wszystkie filmy w ramach akcji #bajkawdomu można znaleźć na profilu FB Bajki Pana Kleksa:

https://facebook.com/BajkaPanaKleksa

W co się bawić z dzieckiem w domu – nie online 😉

Zobaczcie nasze propozycje, czekamy na Wasze pomysły:

Zabawy dla dzieci w domu – kilka propozycji 🙂 Te pomysły urozmaicą Wam czas kiedy nie można wyjść z domu. Nie trzeba kupować drogich gier i zabawek, żeby miło i twórczo spędzić czas!

Dołącz do newslettera

Zostaw swój adres mailowy i bądź na bieżąco.

Please wait...

Dziękujemy!

Czytaj też:

Konkurs organizowany jest przez Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.
Zastanawiacie się jak zrobić udane zdjęcia Waszym dzieciom? Jak wykorzystać otoczenie i światło, które macie w danej chwili? Jakich zasad przestrzegać? Jak sprawić by dziecko chciało współpracować?

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.