7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy KINO DZIECI | 26 września – 4 października

dla rodzinfestiwalkinokultura

Wielkie, ogólnopolskie święto kina dla dzieci. Konkurs Główny to zestaw 9. pełnych metraży, ocenianych zarówno przez jurorów, jak i publiczność z całej Polski. Tym pełnym przygód i zabawy filmom towarzyszyć będą internetowe spotkania z twórcami, czy propozycje zabaw plastycznych.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do widzów w wieku 4-12 lat oraz ich opiekunów. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

Widownia Kina Dzieci, od startu festiwalu w 2014 do dziś, rozrosła się do ponad dwudziestu miast w Polsce. Publiczność każdej edycji zapoznaje się z międzynarodowymi produkcjami nominowanymi w Konkursie głównym, które nie trafiły jeszcze do szerokiej dystrybucji.

Najlepszy film zawsze wybierany jest przez widzów z całej Polski. Dzięki festiwalowi na ekranach polskich kin pojawiają się wyselekcjonowane tytuły,  w tym europejskie i międzynarodowe produkcje – filmy aktorskie, animacje, filmy dokumentalne oraz seriale dla dzieci.

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy KINO DZIECI
7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy KINO DZIECI

http://amok.gliwice.pl/wydarzenia/kino-dzieci

Zobacz również:

Wydarzenia dla dzieci na Śląsku

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-10-04 do 2020-10-04

adres
Dolnych Wałów 3, 44-100 Gliwice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.