Halembskie wakacje z „Nereuszem”

animacjedla rodzingrykulturasportzabawazajęcia kreatywnezajęcia muzyczne

Od 5 do 16 lipca rudzkie Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza organizuje zajęcia wakacyjne

 – Zapraszamy całe rodziny do spotkania i wspólnej zabawy – mówi Katarzyna Westerowska, koordynatorka projektu „Dobrodzielnia!”. – Mamy w planach dni kreatywne, muzyczne, leśne czy eksperymentalne, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje.

Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia na zajęcia przyjmuje animator społeczności lokalnej Adam Krężel (502 91 94 91; dobrodzielnia@nereusz.pl).

– Wakacje w mieście nie muszą być nudne, można je spędzić aktywnie, na świeżym powietrzu, radośnie i wreszcie wśród ludzi – mówi Adam Krężel.

Od 5 do 16 lipca można je spędzić z „Nereuszem”, który zorganizuje szereg atrakcji

Od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00 – 12.00, na boisku Szkoły Podstawowej nr 15 będą się odbywać wspólne zajęcia ruchowe, tańce, gry i dawne zabawy podwórkowe. Uczestnicy będą m.in. skakać w gumę, grać w kapsle, badmintona, dwa ognie, koszykówkę i inne gry zespołowe, a nawet żonglować. Zaplanowano również puszczanie baniek mydlanych, wielkoformatowe malowanie, czy bicie rekordów Halemby np. w podbijaniu piłki rakietką ping-pongową, skokach przez skakankę, czy rzutach do celu.

Z kolei w godz. 13.00 – 15.00 organizatorzy zapraszają dzieci na różnorodne warsztaty rozwojowe, które będą się odbywać w siedzibie „Nereusza” przy ul. Solidarności 21.

– Będzie można wziąć udział w zajęciach muzycznych, wspólnie wykonać wyjątkowe prace plastyczne, także w nurcie ekologicznym, nieco poeksperymentować oraz zobaczyć na dużym ekranie najlepsze filmy familijne – wymienia Katarzyna Westerowska. Będzie też okazja do nabycia nowych doświadczeń podczas rodzinnych warsztatów i leśnych eskapad, które zaplanowano na wtorki i czwartki w godz. 17.00 – 19.30. – Będziemy budować szałasy, rzeźbić w drewnie, szukać tropów zwierząt czy biwakować, a to tylko niektóre zaplanowane atrakcje – zapowiada Adam Krężel.

Spotkania wakacyjne organizowane są w ramach projektu „Dobrodzielnia!” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt, w trakcie którego odbywać się będzie wiele inicjatyw wspierających rodziny z Rudy Śląskiej, realizowany będzie do 31 grudnia 2022 roku.

Halembskie wakacje z „Nereuszem”

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2021-07-16 do 2021-07-16

adres
Solidarności 21, 41-706 Ruda Śląska, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.