„Ja – kreator przestrzeni miejskiej” – warsztaty architektoniczno-urbanistyczne z cyklu „Tychy – TY je kształtujesz”

dla rodzinzajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia dla młodzieźy

Przed nami trzeci z cyklu comiesięcznych warsztatów architektoniczno-urbanistycznych skierowanego do osób między 9 a 15 rokiem życia.

Podczas spotkań prowadzonych przez Aleksandra Krajewskiego z Fundacji Napraw Sobie Miasto będziemy poznawać miasto i rozmawiać o miejskiej przestrzeni i ich funkcjonowaniu, ucząc młodych ludzi zaangażowania w to, co wokół nich – co sami kształtują i na co mają wpływ.

Tym razem najmłodsi wcielą się w rolę prezydenta miasta, urzędników i architektów. Podczas gry planszowej będą musieli zaprojektować fragment miasta. Ich zadanie to wypracowanie harmonijnej wizji dzielnicy i dyskusja o tym, jak współcześnie projektuje się przestrzenie publiczne, żeby były przyjazne, a miasto było „dobre do życia”.

Aleksander Krajewski – architekt, właściciel pracowni projektowej Blomm, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Katowicach, związany z Fundacją Napraw Sobie Miasto.

fot. Grzegorz Krzysztofik / materiały Muzeum Miejskiego w Tychach

Na kolejne warsztaty, zatytułowane „2 x M: architektura łączy, architektura dzieli”, zapraszamy 14 grudnia (sobota), godz. 11.00.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2019-11-23 11:00 do 2019-11-23 13:00

adres
Muzeum Miejskie w Tychach, plac Wolności, Tychy, Polska

koszt: 15 zł od osoby (w przypadku rodzeństwa druga osoba płaci 10 zł)

zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl

więcej: http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/ja-kreator-przestrzeni-miejskiej-z-cyklu-tychy-ty-je-ksztaltujesz/

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.