Muzyczna Bajkoterapia od 4 do 7 lat

dla rodzinkulturazajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnymzajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia muzyczne

Cykl warsztatów ogólnorozwojowych opartych na autorskich materiałach p.t. „Podróż dookoła harmonicznego koła” (książka, ćwiczenia, płyta).

Muzyczna bajkoterapia – Podróż dookoła Harmonicznego koła (dla dzieci 4 -7 lat)

Podczas warsztatów: śpiewamy, gramy na instrumentach, improwizujemy, poznajemy elementarne nazwy i terminy muzyczne, tańczymy, słuchamy muzyki i ją tworzymy. Wszystko to przy muzyce na żywo (pianino, gitara, akordeon).

Podróż po harmonicznym kole ma na celu wprowadzenie dzieci w świat muzyki. Harmoniczne koło – nawiązuje do koła kwintowego, na którym znajduje się cała paleta muzycznych tonacji. Każda tonacja to inne wrażenie muzyczne. Te koło łączymy z kołem emocji, które uczy rozumienia, nazywania i odczuwania własnych emocji oraz z mandalą czyli
“koło życia, cały świat”, symbolem harmonii i doskonałości. W książce znajdują się autorskie piosenki zapisane w różnorodnych tonacjach muzycznych, które opowiadają o emocjach towarzyszących siostrom w podróży balonem.

instrumenty, zajęcia muzyczne dla maluchów

Warsztaty, które dadzą dzieciom możliwość wygrywania nie tylko nut, ale i własnych emocji: złość, strach, zazdrość, smutek, radość, wstyd, spokój, miłość. Nie chodzi o to, aby dziecko nie przeżywało lęku, czy złości, ale o to, aby umiało sobie z trudnymi emocjami poradzić i nazwać.
Muzyka ma potężną moc, może dodawać energii, poprawiać humor, odprężać, zmieniać nastawienie i emocje, stymulować rozwój poznawczy (uwagę, pamięć, koncentrację, szybkość reakcji oraz spostrzegawczość), pobudzać wyobraźnię, może być środkiem wyrażania siebie w sposób niewerbalny, w celu nawiązywania relacji z innymi osobami oraz tworzenia czegoś wspólnie.

CENA: 35zł

W cenie: 45 minut zajęć i 1 godzina w strefie zabawy

Zajęcie prowadzone przez Edumuzarte czyli:

Alina Adamczyk

Pedagog muzyki, muzykoterapeutka, arteterapeutka, kompozytorka i autorka książek oraz warsztatów dla dzieci, organizatorka pracy artystycznej.

Aleksandra Konieczny

Pedagog muzyki, akordeonistka, pianistka, kompozytorka, współautorka książek oraz warsztatów dla dzieci, HR Manager.

BILETY – https://bombelcafe.pl/kurs/muzyczna-bajkoterapia-dla-dzieci-4-7-lat-30-lipca-1700

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-07-30 17:00 do 2020-07-30 18:30

adres
Mieczyków 60, 40-748 Katowice, Polska

-duży parking przed salą zabaw

-zajęcia odbędą się w ogrodzie jeśli pogoda na to pozwoli

-kameralne grupy i gwarancja świetnej zabawy

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.