NIEDZIELA Z „KINOTKAMI”

dla rodzinkinokultura

KREATYWNE WARSZTATY ONLINE DLA MŁODYCH KINOMANÓW

Tajemnice kina, filmowe wspomnienia, magia charakteryzacji, eksperymenty z dźwiękiem i obrazem. Już 7 lutego o 11.00 startuje cykl warsztatów online NIEDZIELA Z „KINOTKAMI” inspirowany najnowszą, zupełnie wyjątkową publikacją Instytucji Filmowej SILESIA FILM dla dzieci i młodzieży – „KINOTKI. Notatnik filmowy”.

Rozpoczynający się w lutym cykl warsztatów online dla młodych kinomanów to okazja, aby wcielić się w rolę filmowych detektywów. Podczas niedzielnych spotkań uczestnicy warsztatów wraz z prowadzącą będą tropić ślady, które w filmach pozostawili reżyserzy, operatorzy filmowi, kostiumografowie, charakteryzatorzy. Spróbują rozgryźć, jak wygląda produkcja filmowa od kuchni, a przy okazji podzielić się swoimi wspomnieniami z wizyt w kinie, filmowymi zachwytami i przemyśleniami.

Inspiracją dla poszczególnych spotkań warsztatowych będą wybrane strony z najnowszej publikacji Instytucji Filmowej SILESIA FILM skierowanej do dzieci i młodzieży – „KINOTKI. Notatnik filmowy”.

Na bezpłatne warsztaty online zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat.

Czas trwania każdego z warsztatów: 45 min

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Uwaga! Liczba uczestników ograniczona! Zapisy i szczegółowe informacje pod adresem: m.cekiera@silesiafilm.com Na każde warsztaty obowiązuje osobne zgłoszenie.

Warsztaty online odbędą się za pośrednictwem aplikacji Zoom. Link do spotkania, karty pracy do wydrukowania oraz lista potrzebnych materiałów na warsztaty udostępnione zostaną zapisanym na warsztaty uczestnikom.

NIEDZIELA Z „KINOTKAMI” to wydarzenie towarzyszące wydaniu najnowszej, skierowanej do dzieci i młodzieży, publikacji Instytucji Filmowej SILESIA FILM. „KINOTKI. Notatnik filmowy” to wyjątkowy w swojej formie przewodnik po osobistej mapie kina, który pozwala na samodzielne uzupełnianie, notowanie, kreślenie, czytanie, projektowanie, eksperymentowanie – zbieranie kinowych doświadczeń i opisywanie emocji.

Publikację można nabyć w sprzedaży wysyłkowej oraz już niebawem w dobrych księgarniach kameralnych w całym kraju.

Więcej informacji: http://silesiafilm.com/wydawnictwo/

Program warsztatów:

7 lutego | niedziela | godz. 11.00

UŚMIECH E.T. O CHARAKTERYZACJI I REKWIZYTACH FILMOWYCH

Czy każdy aktor i aktorka potrzebują charakteryzacji? Jakie efekty mogą uzyskać w swojej pracy charakteryzatorzy? Jaką rolę pełnią w filmie przedmioty?

Podczas warsztatów porozmawiamy o naszych ulubionych filmowych charakteryzacjach i odkryjemy, co przedmioty wykorzystane w filmie mówią nam o jego bohaterach.

Prowadzenie: Małgorzata Cekiera

14 lutego | niedziela | godz. 11.00

POLA NEGRI I TAJEMNICE KINA NIEMEGO

Jak opowiadać obrazem filmowym bez użycia dźwięku? Kim była Pola Negri i dlaczego nie została gwiazdą kina dźwiękowego? Co robili taperzy?

Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas warsztatów. Spróbujemy także swoich sił w tworzeniu opowieści obrazowej.

Prowadzenie: Małgorzata Dębniak

21 lutego | niedziela | godz. 11.00

SUKNIA BALOWA CZY KRÓTKIE SPODENKI? PROJEKTUJEMY KOSTIUM FILMOWY

W co ubrać aktora, żeby stał się bohaterem filmu – to zadanie dla kostiumografa lub kostiumografki.

Podczas zajęć zastanowimy się, jakie ma znaczenie i co o postaci filmowej mówi strój, w którym widzimy ją na ekranie. Wcielimy się w rolę twórcy kostiumów i spróbujemy samodzielnie zaprojektować ubrania dla filmowych bohaterów.

Prowadzenie: Małgorzata Cekiera

28 lutego | niedziela | godz. 11.00

CO TO ZA HISTORIA? O PLANACH FILMOWYCH I STORYBOARDACH

W trakcie warsztatów przyjrzymy się scenopisom z popularnych bajek. Wykorzystując ekran komputera, ulubioną zabawkę i odrobinę wyobraźni, stworzymy własne opowieści zapisane na storyboardach.

Prowadzenie: Małgorzata Dębniak

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2021-02-28 11:00 do 2021-02-28

adres
Górnicza 5, 40-008 Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.