SILESIA FILM: OTWIERAMY SIĘ NA WAS

„Małe kobietki” w Kinoteatrze Rialto, „Nasz czas” w Światowidzie, w Kosmosie – „Kłamstewko”, a w raciborskim Bałtyku i żywieckim Janosiku – „Hejter” – to między innymi te filmy zobaczymy w weekend otwarcia w kinach Instytucji Filmowej Silesia Film, które już w piątek, 19 czerwca ruszają z pierwszymi seansami po spowodowanej epidemią przerwie. Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu w weekend otwarcia będą pokazywać animację dla młodych widzów „Naprzód”.

Kina, dziękując za okazane podczas zamknięcia wsparcie, dały swoim widzom możliwość, by w facebookowym plebiscycie wybrali filmy, które chcieliby obejrzeć po powrocie do kin.

Wszystkich miłośników kina i stęsknionych widzów Instytucja Filmowa Silesia Film z przyjemnością informuje, że prowadzone przez nią kina – Kino Kosmos, Kino Światowid i Kinoteatr Rialto w Katowicach, Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu w piątek, 19 czerwca wracają do grania po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Wprawdzie w szczególnych, podyktowanych wymogami bezpieczeństwa warunkach, ale już niebawem znów będzie można zasiąść w sali kinowej i obejrzeć film na dużym ekranie swojego ulubionego kina studyjnego. Na weekend otwarcia – 19-21 czerwca – Silesia Film przygotowała coś szczególnego: OTWIERAMY SIĘ NA WAS to ukłon w stronę wszystkich widzów, którzy w tym trudnym dla kin i kinomanów czasie okazywali wsparcie i solidarność ze swoimi silesiańskimi kinami.

OTWIERAMY SIĘ NA WAS

Jak podkreśla Silesia Film:

– Przez cały okres zamknięcia nasze kina otrzymywały wirtualne wsparcie i liczne wyrazy sympatii od swoich widzów. Dlatego w tym szczególnym, trudnym, ale i długo wyczekiwanym momencie otwarcia kin chcemy oddać widzom choć część tej dobrej energii, którą otrzymywaliśmy od nich przez ostatnie trzy miesiące. Postanowiliśmy, że to w Wasze – widzów – ręce oddajemy decyzję o tym, co zagramy na otwarcie każdego z naszych kin. Otwieramy się Was: Wasze repertuarowe życzenia i filmowe potrzeby.

silesia film, otwarcie kin

Na profilu Facebookowym Silesia Film oraz każdego z kin: Kina Kosmos, Kina Światowid, Kinoteatru Rialto, Kina Janosik i Kina Bałtyk od soboty, 6 czerwca do środy, 10 czerwca do godziny 11.00 można było głosować i wybierać spośród kilku filmowych propozycji, które każde kino przygotowało dla swoich widzów. Filmy, które otrzymały największą ilość głosów, Silesia Film pokaże w swoich kinach w weekend otwarcia (19-21.06). I tak w Kosmosie zobaczymy „Kłamstewko” Lulu Wang, „Matthias i Maxime” Xaviera Dolana, „Salę samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Prawdę” Hirokazu Koreedy. Światowid pokaże „Nędzników” Ladj Ly, oraz – premierowo i przedpremierowo – „Nasz czas” Carlosa Reygadasa, „Siłę ognia” Olivera Laxe’a i „Jestem REN” Piotra Ryczko. W Kinoteatrze Rialto będzie można obejrzeć „Małe kobietki” Grety Gerwig oraz „Co przyniesie jutro” Williama Nicholsona. W raciborskim Bałtyku najwięcej głosów dostały: „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Dżentelmeni” Guy’a Ritchiego, a w Janosiku„Sala samobójców. Hejter” oraz „Prawda”. Dodatkowo w repertuarze weekendu otwarcia Kina Bałtyk i Kina Janosik znajdziemy również filmową propozycję dla młodszych widzów, czyli animację „Naprzód”.

Ponadto bilety na wszystkie seanse w weekend otwarcia w kinach Silesii Film będą w specjalnej cenie 13 zł.

Kasy czynne już od 15 czerwca

Pierwsze pokazy filmowe w kinach Silesii Film ruszą w piątek 19 czerwca, ale już od poniedziałku 15 czerwca będą czynne kasy kin, które zostaną otwarte m.in. w celu umożliwienia zwrotu zakupionych przed zamknięciem kin biletów.

W dniach 15-18 czerwca kasy kin będą otwarte w następujących godzinach:

Kino Kosmos w Katowicach: 12.00 – 20.00

Kino Światowid w Katowicach: 10.00 – 18.00

Kinoteatr Rialto w Katowicach: 13.00 – 20.00

Kino Janosik w Żywcu: 8.00 – 20.00

Kino Bałtyk w Raciborzu: 14.00 – 20.00

Nowe zasady: dystans i bezpieczeństwo

Działanie kin Silesii Film i udział w seansach filmowych będzie odbywać się w szczególnych warunkach oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi opublikowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na sali kinowej podczas seansu widzom udostępnione będzie nie więcej niż połowa liczby miejsc na sali. Miejsca będą nienumerowane i powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Podczas przebywania w kinie – zarówno w holu, jak i podczas seansu – obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniego dystansu w kolejce do kasy kina oraz dezynfekcja rąk. Szczegółowe wytyczne znajdą się w regulaminie oraz na tablicach informacyjnych umieszczonych w każdym z kin.

Jednocześnie, zgodnie z zaleceniami, Silesia Film zachęca widzów, aby korzystali z formy zakupu biletów online, za pośrednictwem strony Filmowa.net. Sprzedaż online ruszy w poniedziałek, 15 czerwca.

Wszelkie informacje dotyczące otwarcia kin będą pojawiać się na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film i stronach kin oraz na profilach Facebookowych kin oraz Instytucji.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-06-19 do 2020-06-21

adres
Sokolska 66, 40-087 Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.