Spotkanie z Kolektywem Niebotyki, autorami książki „Drapacz chmur i inne wynalazki” z cyklu „Dom jest jak człowiek”

dla rodzinzajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia dla młodzieźyzajęcia kreatywne

Przed nami piąte spotkanie z cyklu „Dom jest jak człowiek”. Naszymi gośćmi będą autorzy książki „Drapacz chmur i inne wynalazki” wydanej w grudniu 2019 roku, przedstawiającej katowicką architekturę modernistyczną. Publikacja powstała z myślą o najmłodszych, ale budzi „apetyt” także wśród dorosłych.

Architektura na dzień dobry i na dobranoc. Jak rozmawiać z najmłodszymi o architekturze? Czy dorośli i dzieci w rzeczywistości postrzegają ją inaczej? Jak sprawić, by przestała jawić się jako „dorosły” temat, do podjęcia którego niezbędny jest arsenał specjalistycznego słownictwa i właściwa optyka?

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w specjalnej cenie oraz zdobyć podpis autorów.

„Dom jest jak człowiek” to cykl zorientowany na to, co najbliższe: miejsce zamieszkania w wymiarze mikro – siedlisko, ulicę, osiedle, parafię – małą społeczność i jej codzienne życie. Gośćmi są autorzy podejmujący niepozorne, a przecież ważne etnograficznie, tematy lokalne.

Kolektyw Niebotyki tworzą: Anna Syska, Adam Pisarek i Małgorzata Cekiera – autorzy tekstów, Barbara Łyko-Grudzińska – rysowniczka oraz Tomasz Kiełkowski – wydawca i koordynator. Niebotykami, w czasach świetności moderny, czyli w dwudziestoleciu międzywojennym, nazywano ówczesne drapacze chmur. Kolektyw zajmuje się interpretacją i promocją dziedzictwa kulturowego, skupiając się przede wszystkim na architekturze, działając na polu wydawniczym oraz w obszarze edukacji kulturowej.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-02-20 18:00 do 2020-02-20 20:00

adres
Muzeum Miejskie w Tychach, plac Wolności, Tychy, Polska

prowadzi: Anna Kura

wstęp wolny

więcej: http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/spotkanie-z-kolektywem-niebotyki-autorami-ksiazki-drapacz-chmur-i-inne-wynalazki-z-cyklu-dom-jest-jak-czlowiek/

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.