Superwizja rodzinna – trening psychoprofilaktyki rodzinnej w MOK

dla rodzinwarsztaty dla rodzicówzdrowie i pielęgnacja

Z inicjatywy Wydziału Zdrowia UM Mysłowice, w przyjaznych przestrzeniach Mysłowickiego Ośrodka Kultury rozpoczął się cykl warsztatów psychoprofilaktyki rodzinnej. Zajęcia skierowane są do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym.

W wieku przedszkolnym, intensywnie kształtuje się nasze dorosłe „ja”, kiedy wyrabiamy w sobie trwałe nawyki życiowe, nierzadko silnie rzutujące na nasze dalsze postępowanie.

Nauczyliśmy się profilaktyki zdrowotnej, dbania o higienę czy urodę. Czy potrafimy równie dobrze zadbać o naszą miłość, bliskość i wychowanie dzieci? Czy jesteśmy świadomi, że w tym obszarze także bardzo ważna jest profilaktyka?

Dobre praktyki i cenne informacje

– Wydaje nam się, że dni mijają, nasze dzieci się rozwijają, a wszystko biegnie swoim normalnym, poukładanym torem. W tym zabieganym świecie dajemy z siebie dużo, łącząc obowiązki zawodowe z rodzicielstwem. Mamy się niemal za „superodziców”. – mówi Aleksandra, uczestniczka treningu. – Tymczasem okazuje się, że przez własną niewiedzę kreujemy w naszych maluchach postawy, które mogą im sprawiać ogromny problem w późniejszym, dorosłym życiu. Sama złapałam się na kilku zachowaniach, które wydawały mi się normalne, nieszkodliwe, a wcale tak nie jest.

– Projekt „Superwizja rodzinna” to bezpłatna możliwość skonfrontowania swojego modelu wychowania dziecka ze specjalistami i poznania dobrych praktyk, dzięki którym nasze działania i sposób wychowania będą adekwatne do chęci, jakie mamy, by wychować nasze dzieci najlepiej, jak umiemy. – mówi dr Aleksander Mańka z Wyższej Szkoły Humanitas.

Nauczyliśmy się jak dbać o higienę i zdrowie, ale rodzicom nikt nie mówił, jak mają wychowywać swoje dzieci. Projekt „Superwizja rodzinna” to nie poradnik. To coś jak tzw. kody w grze komputerowej, które pomagają ją przejść. Tylko za te kody nikt nie zgani, a wręcz pochwali.

Przyjdź: poniedziałek, godz. 17.00, Galeria Duża, MOK, grunwaldzka 7. Opieka dla dzieci gwarantowana!

Film promocyjny:

Źródło: Dział Mediów i Promocji Mysłowicki Ośrodek Kultury

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2019-09-30 17:00 do 2019-09-30

adres
Mysłowicki Ośrodek Kultury, Grunwaldzka, Mysłowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.