WIELKIE OTWARCIE BAJKI PANA KLEKSA
W tym dniu otworzą się wrota do Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach.
Na stronie www.bajkapanakleksa.pl widnieje zegar, który odlicza dni do wielkiego otwarcia wrót Wytwórni.
Bajka Pana Kleksa to prawie 1000m2 powierzchni zaprojektowanej na 3 różnych poziomach. Aż 7 stref tematycznych pełnych łamigłówek, zagadek sensorycznych, tajemnic i eksperymentów.
Więcej informacji na temat Bajki Pana Kleksa możecie znaleźć w naszych artykułach:
Piotr Fronczewski, legendarny Pan Kleks zaprasza na otwarcie Bajki Pana Kleksa, pierwszej w Polsce Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach
Wielki powrót filmowego pana Kleksa w materiale video zapowiadającym otwarcie Bajki Pana Kleksa, które odbędzie się 5 grudnia br. w zabytkowej Fabryce Porcelany w Katowicach. W spocie promującym miejsce Piotr Fronczewski, znany z kreacji Ambrożego Kleksa w serii filmów w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, na których wychowały się pokolenia Polaków, wcielił się w postać Jana Brzechwy, twórcy Wielkiego Nauczyciela.
W filmie Piotr Fronczewski wciela się w postać Jana Brzechwy. Widzimy go siedzącego za biurkiem, w klimatycznym pomieszczeniu pełnym książek. Przytacza fragment z pierwszej części trylogii pt. „Akademia Pana Kleksa”, informując swoich małych podopiecznych, że zamiast tradycyjnych przedmiotów wykładanych w szkole, uruchomi ich wyobraźnię i nauczy twórczego oraz otwartego myślenia. Myśl ta jest sednem i lejtmotywem Bajki Pana Kleksa – miejsca, które stawia na interdyscyplinarność i pragnie uzupełnić edukację szkolną o zapomniane dziś praktyczne umiejętności, jak np. czytanie map, wiązanie lin, odczytywanie kompasu czy busoli. Na koniec filmu Piotr Fronczewski zaprasza wszystkich, małych i dużych, do odwiedzenia Bajki Pana Kleksa. Nagranie video zostało zrealizowane w czytelni Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.
Film jest zapowiedzią otwarcia Bajki Pana Kleksa, pierwszej w Polsce Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy, które planowane jest na 5 grudnia o godzinie 10.00. Bajka Pana Kleksa ma inspirować tysiące dzieciaków do nauki oraz rozbudzić w nich miłość do czytania książek, będąc atrakcyjną alternatywą dla smartfona czy komputera. Miejsce ma także aktywizować rodziny do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu.
W projekt od początku zaangażowani są spadkobiercy Jana Brzechwy oraz wiele instytucji kultury i nauki w Polsce. Są to m.in. Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Śląskie, Politechnika Śląska, Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Muzyczna w Katowicach. Miasto Katowice i Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska objęły projekt Bajki Pana Kleksa patronatem honorowym.
Rozpoczęła się przedsprzedaż biletów online na www.bajkapanakleksa.pl
Źródło: Anna Krzyżanowska
Komentarze (0)