Wiosenno-świąteczne warsztaty małych form ceramicznych

dla rodzinkulturarękodziełosztuka

Wiosna i święta to czas odnowy i nadziei, która w aktualnych czasach jest wybitnie potrzebna. Z tej okazji podaruj sobie trochę wolnego, spokojnego czasu, a potem możesz podarować bliskim własnoręcznie zrobione prezenty.

Warsztaty ceramiki

Ceramika to, w tradycyjnym rozumieniu, wyroby otrzymane z uformowanej i wypalonej gliny. Historia ceramiki sięga paleolitu, a na terenie Polski stosowana jest od ponad 7 tysięcy lat. I mimo, że ma ona taką historię i tyle lat tradycji, to praktycznie każdy pamięta jak tworzył w plastelinie. Niektórzy to bardzo lubili i właśnie dla tych osób powstały zajęcia, w czasie których poznaje się kwestie techniczne, będzie można uczyć się panować nad materią i tworzyć coraz zgrabniejsze ozdoby.
Warsztaty ceramiki to możliwość poznania tajników pracy z gliną. Uczestnicy mają okazję tworzenia niewielkich ozdób, poznają sposoby tworzenia, wypalanie oraz szkliwienie.
Podczas pierwszych zajęć poznaje się technikę i tworzy proste elementy z gliny, która zostaje wypalona i można ją odebrać w późniejszym terminie. A jeżeli wraca się na kolejne zajęcia, wtedy jest etap szkliwienia oraz tworzenie kolejnych prac.
W marcu motywem przewodnim będą kwiaty, jajka, kurki, zające (dla osób początkujących) oraz box z wiosennymi kwiatami (dla osób, które są po raz kolejny).
Termin zajęć : 3 kwietnia 2022
Godziny : 10:00 – 14:00
Koszt dla jednej osoby : 95 zł
Termin zgłoszeń do 25 marca 2022
Uczestnicy naszych stałych i weekendowych zajęć, w sezonie 2021/22, mają 10 zł rabatu
Warsztaty dla osób od ok.10 roku życia
Zasady rezerwacji miejsc i płatności :
– obowiązuje formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/3SoAw9JQUHob9icZ7
– razem ze zgłoszeniem, nowe osoby, przysyłają zadatek w wysokości 30 zł za zajęcia na konto Luna-Art 68 1090 2590 0000 0001 4701 9539 (Santander) (wpisując imię nazwisko i rodzaj zajęć) .
Zadatek gwarantuje wstępną rezerwację miejsca i nie jest zwracany w przypadku nie stawienia się na zajęciach. Jest zwracany tylko w przypadku odwołania zajęć z naszej strony (np. w razie zebrania się zbyt małej grupy). Resztę dopłacamy po przyjściu na zajęcia.
Uwaga – ilość miejsc ograniczona

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2022-04-03 10:00 do 2022-04-03 14:00

adres
Księcia Józefa Poniatowskiego 6, 41-500 Chorzów, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.