Główna » Fora » Dzieci w wieku szkolnym » Arytmetyka mentalna – zajęcia dla dzieci – opinie

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #27545

  Indigo
  Uczestnik

  CZYM JEST ARYTMETYKA MENTALNA I JAK WPŁYWA NA ŻYCIE DZIECKA?

  Jak liczenie w wyobraźni pomaga rozwiązywać problemy twórcze i przygotowuje dziecko na przyszłość? W jaki sposób zapewnić maluchom dobry start oraz jak najlepsze wyniki w nauce?

  Czym jest arytmetyka mentalna?

  Spróbuj rozwiązać przykład w kilka sekund bez rozpisania działania i kalkulatora:
  46 + 937 – 245 + 363 + 139 = ?

  Dzieci rozwiązują takie i trudniejsze działania w swoich umysłach za pomocą arytmetyki mentalnej. Jest to metoda szybkiego liczenia oraz system rozwoju inteligencji, zdolności umysłowych i twórczego potencjału. Jest ona oparta na systemie wyobrażeniowym, który dzieci poznają za pomocą japońskiego liczydełka Abakus. Program ten został opracowany około 2 tys. latu temu w Japonii, czyli kraju nieustannego rozwoju i innowacji.

  Gdzie odbywają się zajęcia z arytmetyki mentalnej?
  Jedną ze szkół oferujących zajęcia z arytmetyki mentalnej jest Indigo Mental Club. Poza szybkim liczeniem, trenerzy uczą technik szybkiego zapamiętywania oraz szybkiego czytania, ćwiczą też z dziećmi umiejętność rozwiązywania zadań logicznych.
  Indigo Mental oferuje każdemu zainteresowanemu rodzicowi bezpłatną, niezobowiązującą lekcję pokazową z technik arytmetyki mentalnej.

  • This topic was modified 1 year, 7 months temu by Indigo.
  • This topic was modified 1 year, 7 months temu by Indigo.
Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.