Akademia Dobrego Filmu

dla rodzinkinokulturazajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia dla młodzieźy

Projekt skierowany jest głównie do młodzieży szkolnej, lecz zapraszamy wszystkich chętnych, dysponujących czasem w zaproponowanych godzinach.

Kolejne projekcje filmowe w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Nardellego, działającego przy Mysłowickim Ośrodku Kultury. Projekcje filmowe będą poprzedzone prelekcjami Grzegorza Pieńkowskiego, krytyka filmowego, przewodniczącego Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych w Polsce.

5 marca 2020r, czwartek, godz.12:30

Prelekcja pt. „Wizje naszego świata”,

projekcja filmu pt. „1984”,

reż. Michael Radford, Anglia 1984,

Czas projekcji: 106min.

Zrealizowana przez Brytyjczyków w tytułowym roku 1984 najlepsza jak dotąd ekranizacja dystopii George’a Orwella, pokazującego świat totalitarnej dyktatury w Wielkiej Brytanii. Powieść odczytywana wraz z „Farmą zwierząt” tego samego autora w latach publikacji jako ostrzeżenie przed systemami radzieckiego komunizmu i niemieckiego faszyzmu – po latach nic nie traci ze swej aktualności. Przeciwnie – nabiera nowych znaczeń w obliczu coraz to nowych zagrożeń w wolności jednostki tworzonych przez systemy państwowe.

5 marca 2020r, czwartek, godz. 17:00

Prelekcja pt. „ Człowiek wobec wojny”,

projekcja filmu pt. „Podróż Niny”,

reż. Lena Einhorn, Szwecja 2005,

Czas projekcji: 120 min.

Nina opowiada o swoim życiu: przedwojennym w Łodzi, odysei wrześniowej, koszmarze warszawskiego getta, ucieczce na stronę aryjską, ukrywaniu się przed Niemcami… czyli o losie jako spotkał większość polskich Żydów. Sceny z jej życia są inscenizowane przez polskich aktorów i przeplecione jej narracją zarejestrowaną przez córkę – dokumentalistkę. W rezultacie otrzymujemy przejmującą relację o życiu w ciągłym strachu przed zagładą w Holocauście – świadectwo historii, którego długo nie można zapomnieć

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-03-05 12:30 do 2020-03-05

adres
Mysłowicki Ośrodek Kultury, Grunwaldzka, Mysłowice, Polska

Sala widowiskowa MOK ul. Grunwaldzka 7, wstęp wolny.

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.