Babcia na jabłoni (spektakl odwołany)

dla rodzinkulturaspektakle dla dzieciteatr

Spektakl dla dzieci od 5 roku życia w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora ATENEUM.

O spektaklu „Babcia na jabłoni”

Znakomitą książkę austriackiej pisarki pokochało już kilka pokoleń czytelników. Powieść Miry Lobe wydana została w 1965 roku, polski przekład ukazał się w trzy lata później.

To ciepła, pogodna, pełna fantastycznych przygód opowieść o dziecięcych pragnieniach i tęsknotach, o potrzebie bliskości i sile wyobraźni, która sprawia, że marzenia spełniają się w magiczny sposób, nawet jeśli w realnym świecie jest to zupełnie nieosiągalne.

Jędrek – bohater sztuki ma troskliwych rodziców i rodzeństwo, ma również kolegów. I tu tkwi problem, bo koledzy mają babcie, czasem nawet dwie, a Jędrek nie ma ani jednej. Też chciałby pójść z nią do wesołego miasteczka, bo z mamą i tatą to przecież nie to samo!

Babcia na jabłoni - spektakl dla dzieci
Spektakl „Babcia na jabłoni” fot. Tomasz Zakrzewski

Od czego jednak wyobraźnia… Chłopiec wymyśla zatem babcię na własny użytek i przesiadując na jabłoni puszcza wodze fantazji: płynie statkiem, jeździ na karuzeli, łapie mustangi; oczywiście razem z pełną szalonych pomysłów i nieco zwariowaną babcią, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jędrek jest jednak mały, czasem więc fikcja myli mu się z rzeczywistością.

Pewnego dnia do sąsiedniego domostwa wprowadza się nowa lokatorka, potrzebująca pomocy starsza pani. Chłopiec odkrywa w sobie nowe emocje

Przedstawienie rozgrywa się w trzech planach: aktorski i lalkowy wzbogacono bowiem efektownymi, dynamicznymi projekcjami multimedialnymi.

Zobacz również:

Wydarzenia dla dzieci na Śląsku

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informacje

data
2021-04-23 17:00 do 2021-04-23

adres
Ateneum, Świętego Jana, Katowice, Polska

24.04 so godz. 11:30
25.04 nd godz. 16:00

Tytuł oryginalny
Die Omama im Apfelbaum
Tłumaczenie
Maria Kurecka
Adaptacja i reżyseria
Arkadiusz Klucznik
Scenografia
Dariusz Panas
Muzyka
Rafał Rozmus
Projekcje
Sebastian Łukaszuk
Asystent reżysera
Marek Dindorf
prapremiera
7 października 2017
Aktorzy
Krystyna Nowińska, Marta Popławska, Ewa Reymann, Beata Zawiślak, Marek Dindorf, Grzegorz Eckert, Dawid Kobiela, Mirosław Kotowicz

czas trwania 55 minut

od 5 lat

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.