Bajka „Król Żaglonosy”

dla rodzinkulturaspektakle dla dzieciteatr

Nieszczęśliwy, ubezwłasnowolniony przez złych Stryjów Król Żaglonosy zostaje na ich zlecenie porwany przez Piratów. Od tej chwili rozpoczyna się podróż pełna niespodzianek i przygód, w którą wyrusza wraz z wiernym kompanem – Szczurem.

Razem uciekają przed napotkanymi niebezpieczeństwami i odkrywają różne nieznane dotąd królestwa. Celem wyprawy jest jednak nie sama przygoda, ale poszukiwanie szczęścia, którego Król nigdy nie zaznał. Pełna humoru opowieść o poszukiwaniu szczęścia, które „niejedną ma twarz… Szczęścia nie możesz kupić…ale ktoś może Ci je dać. Najczęściej jednak Szczęście spada na Ciebie jak Grom z Jasnego Nieba…”. 

Historia Teatru Prawdziwnego:

Teatr Prawdziwny powstał we wrześniu 2002 roku z inicjatywy Pani Iwony Płatek, dyrektorki Centrum Edukacji i Rehabilitacji, która opracowała projekt w ramach programu Działaj lokalnie. Zyskał, w zderzeniu ze stu kilkudziesięcioma innymi programami z całej Polski, pełną akceptację Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, działającej w imieniu Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Opiekę nad teatrem Pani Iwona powierzyła p. Marii Popławskiej – animatorce kultury o niezwykłej charyzmie i … tak to się zaczęło.

Teatr Prawdziwny (autorem nazwy Teatru jest Czesław Zdechlikiewicz) to teatr prawdziwy i … dziwny zarazem. Z założenia miał mieć charakter otwartego teatru integracyjnego. Otwartego, bo każdy bez względu na wiek i uzdolnienia, mógł wziąć w nim udział. Tym sposobem w zespole znaleźli się uczniowie każdego szczebla nauczania.

Teatr Prawdziwny działa już 19 lat, ma na koncie sporo nagród i całkiem pokaźną ilość zrealizowanych spektakli. Skład zespołu ulegał zmianom, ale idea pozostała niezmienna.

Od kilku lat Teatr prowadzony jest przez Panią Beatę Wyrzykowską-Piesik i Katarzynę Boroń.

Źródło: Dom Kultury Bielszowice

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2020-01-26 16:00 do 2020-01-26

adres
Dom Kultury Bielszowice, Edmunda Kokota, Ruda Śląska, Polska

Bilet: 12 zł

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.