CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ

Spektakl „Czarnoksiężnik z krainy OZ” w wykonaniu teatru Moklandia – grupy Jadesta.

Spektakl odtwarza przygody Dorotki oraz jej przyjaciół w świecie czarnoksiężnika z krainy Oz – mówi Sławomir Żurawski z grupy Jadesta. – Jest to swoista opowieść o przyjaźni, miłości, pokonywaniu własnych słabości i dążeniu do celu. Jestem przekonany, że ta historia zaintryguje nie tylko dzieci – dodaje.

Scenariusz napisała Teresa Jonas, która również wyreżyserowała przedstawienie. Warto podkreślić, że w spektaklu prezentowane są piosenki autorstwa członków grupy. Wykorzystano również elementy audiowizualne. Premiera odbyła się w maju tego roku i spotkała się z ciepłym przyjęciem publiczności.

Grupa Jadesta powstała w ubiegłym roku i działa pod kierownictwem Teresy Jonas. Tworzą ją: Anna Boruta, Justyna Jajszczok, Daniel Nowok, Elżbieta Wierzbicka, Sławomir Żurawski, Teresa Jonas oraz Agnieszka Tetkowska, która gra główną rolę. Ostatnio do grupy dołączyła Iwona Kaczmarek.

Przygotowany przez nas spektakl to nowa odsłona naszych działań artystycznych, które przedstawiliśmy szerszej publiczności podczas koncertu charytatywnego – mówi Anna Boruta. W przedstawieniu występują również aktorzy Teatru „Moklandia” oraz Agata Żurawska z Teatru „Szarada”.

Przygotowujemy już kolejne projekty teatralne, m.in. klechdę domową o śląskim skarbniku „Żabi pachoł”, która jest inscenizacją opowieści Kornelii Dobkiewiczowej o tym samym tytule oraz musicalową wersję „Don Kichota” – mówi Agnieszka Tetkowska.

„Czarnoksiężnik z krainy Oz” to powieść dla dzieci, którą napisał Lyman Frank Baum. Opowiada o mieszkającej na amerykańskiej prerii dziewczynce, która nie ma rodziców i mieszka u wujostwa. Po tym, jak dom zostaje porwany przez tornado, Dorotka musi pokonać daleką drogę, by wrócić do domu. Po raz pierwszy została wydana w 1900 roku, a już dwa lata później została przedstawiona na scenie. Była wielokrotnie ekranizowana. Pierwsze polskie wydanie książki ukazało się w 1961 roku.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2019-10-02 17:00 do 2019-10-02

adres
Dom Kultury Bielszowice, Edmunda Kokota, Ruda Śląska, Polska

Bilety w cenie 10 złotych można nabyć w siedzibie DK, a dochód zostanie przeznaczony na działania dedykowane dzieciom i młodzieży.

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.