DZIECI CZUJĄ KINO

dla rodzinkinokulturazajęcia kreatywnezajęcia online

W ramach tej inicjatywy dzieci zobaczą aż siedem odcinków.

DZIECI CZUJĄ KINO to wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki swojej nowatorskiej formie, w której świat filmowej wyobraźni łączy się z językiem dźwięków i emocji, podcast DZIECI CZUJĄ KINO będzie świetnym narzędziem arteterapeutycznym: otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając ich do własnej ekspresji i kreatywności.

DZIECI CZUJĄ KINO – poznajemy emocje

Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. Do tej pory w czterech opublikowanych odcinkach dzieci mogły posłuchać o tym, czym są i jak mogą brzmieć RADOŚĆ, SMUTEK, NIEŚMIAŁOŚĆ , WDZIĘCZNOŚĆ i GNIEW o których opowiadały Miłka Majczyno i Asi Mina.

Wszystko, czego potrzebujesz, to…. MIŁOŚĆ

Silesia Film zaprasza na szósty odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO

Słuchając podcastów DZIECI CZUJĄ KINO poznaliście przeróżne emocje: te miłe i dobre: radość, wdzięczność,  ale też te nie do końca przyjemne, jak smutek czy gniew. Albo takie, które czasem wprawiają nas w zakłopotanie, jak nieśmiałość. Pora na uczucie, które łączy w sobie wszystkie inne i o wiele więcej; nadaje życiu kolory, a świat czyni lepszym miejscem do życia. Zapraszamy na odcinek o MIŁOŚCI, o której opowie i którą wyśpiewa – razem ze swoimi dziecięcymi pomocnikami – Asi Mina. Do posłuchania od piątku, 4 września.

Do słuchania podcastu DZIECI CZUJĄ KINO zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 8 lat, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców czy dziadków, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w tej muzyczno-filmowej przygodzie.

dzieci czują kino silesia film

Silesia Film zaprasza na kolejny odcinek podcastu dla najmłodszych

Jak dziękować – „dźwięcznie” i z wdzięcznością? Odpowiedź znajdziecie w kolejnej odsłonie podcastu DZIECI CZUJĄ KINO.

Drobne gesty dużo znaczą. Podobnie słowa: często jedno ważne, wypowiedziane szczerze i z przekonaniem, zawiera w sobie to, co najważniejsze i komunikuje nasze emocje lepiej niż cały ocean zdań. Jak jednym słowem wyrazić wdzięczność? Jak ją pokazać, opisać, sfilmować, zagrać czy zaśpiewać? W czwartym odcinku podcastu DZIECI CZUJĄ KINO Asi Mina i jej mali pomocnicy pokazali, jak można i dlaczego warto okazywać wdzięczność ludziom i światu wokół.

Czwarty odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO – tym razem o WDZIĘCZNOŚCI – ukazał się 7 sierpnia. Jak zwykle na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube.

Linki znajdziecie też na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film w zakładce SILESIA FILM PODCAST.

Zobacz również:

Najciekawsze wydarzenia dla dzieci, młodzieży i rodzin w województwie śląskim

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-09-18 do 2020-09-18

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.