DZIECIĘCY FESTIWAL TEATRALNY

dla rodzinfestiwalkulturateatr

Pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska Michała Pierończyka

Zaplanowany na jesień Dziecięcy Festiwal Teatralny stanowi nową ofertę skierowaną dla dzieci w naszym regionie prezentującą wartościowe i w pełni profesjonalne przedstawienia teatralne.

Festiwal będzie budzić zachwyt dzieci pięknymi spektaklami, zaś dorosłym wskazywać, jak wielkie znaczenie w rozwoju dzieci ma obcowanie ze sztuką. Sprzyjać temu będzie program DFT, który tworzą starannie dobrane profesjonalne spektakle teatrów instytucjonalnych i prywatnych. Przy wyborze spektakli brano pod uwagę wysoką jakość artystyczną, staranność i atrakcyjność prezentacji, bogactwo artystycznego przekazu, wykorzystanie różnorodnych środków ekspresji twórczej oraz walory edukacyjne. Na scenie zaprezentują się teatry, które z wielkim szacunkiem odnoszą się do młodego widza.

Program Festiwalu tworzą spektakle prezentujące klasykę literatury dziecięcej – mądre, interaktywne, kolorowe, atrakcyjne w formie i przekazie. Młodzi widzowie zobaczą spektakle: „Czerwony Kapturek” z Teatru Groteska z Krakowa, „Calineczkę” z Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach, „W dolinie Miminków” z Teatru Dzieci Zagłąbia im. J. Dormana w Będzinie oraz osadzony w śląskiej tradycji spektakl „Beboki” Teatru Trip.

Realizację Festiwalu poprzedzi dziecięcy konkurs plastyczny na plakat DFT, do którego zostały zaproszone szkoły i przedszkola z regionu.

Dziecięcy Festiwal Teatralny będzie świętem dzieci i sztuki dla dzieci. Będzie wyjątkowym czasem, w którym zostaną stworzone dzieciom możliwości bliskiego i atrakcyjnego obcowania ze sztuką i dotykania teatru.

PROGRAM DZIECIĘCEGO FESTIWALU TEATRALNEGO:
23 września 2023 /sobota/ godz. 17.00
BEBOKI
spektakl Teatru Trip – podróże ze sceną – dla dzieci od 6 lat
Bilety w cenie: 25 zł

1 października 2023 /niedziela/ godz. 17.30
CZERWONY KAPTUREK
spektakl Teatru Groteska z Krakowa – dla dzieci od 2 lat
Bilety w cenie: 25 zł

3 października 2023 /wtorek/ godz. 10.00 oraz 11.30
W DOLINIE MUMINKÓW
spektakl Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina – dla dzieci od 4 lat
Bilety w cenie: 18 zł

20 października 2023 /piątek/ godz. 9.30 oraz 11.30
CALINECZKA
spektakl Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” z Katowic – dla dzieci od 3 lat
Bilety w cenie: 18 zł

REZERWACJA: tel. 32 248 62 40, e-mail: bilety@teatrrudasl.pl  

KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2023-10-20 do 2023-10-20

adres
Piotra Niedurnego 69, 41-709 Ruda Śląska, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.