Dzień Dziecka ze Stadionem Śląskim

animacjedla rodzinkoncertykonkurskulturazabawazajęcia onlinezwiedzanie

W programie ciekawe, wirtualne wycieczki. Wisienką na torcie będzie koncert Viki Gabor!

1 czerwca Park Śląski, Stadion Śląski, Śląski Ogród Zoologiczny oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zapraszają na wyjątkowy Dzień Dziecka! W tym roku w zupełnie nowym wydaniu! Całość dostępna będzie w mediach społecznościowych organizatorów.

Atrakcje czekają na dzieci przez cały dzień

W poniedziałek, 1 czerwca, już od godziny 13:00 na oficjalnych fanpage’ach organizatorów na portalu Facebook będą pojawiać się liczne atrakcje w formie wideo. Razem z nową maskotką Parku Śląskiego – Niesamowitą Pluszową Wiewiórką ? najmłodsi będą mieli okazję poznać ciekawostki związane z Parkiem oraz atrakcjami i obiektami na jego terenie.

Przygotowano kilka bloków programowych:

? W starej szkole – jak wyglądała wiejska szkoła 150 lat temu i czym różniła się od współczesnej? Gdzie mieszkał i kim był nauczyciel? Do czego służył dawny tablet? Tego wszystkiego dowiecie się podczas wirtualnej lekcji.?

? Poznacie zakamarki Stadionu Śląskiego – odkryjecie szatnię reprezentacji Polski w piłce nożnej, zobaczycie, jak wygląda stadionowy komisariat policji, a także poznacie tajniki wieży dowodzenia! A to wszystko z dodatkiem niesamowitych ciekawostek o „Kotle Czarownic”. ?

? Jej wysokość Elka – jak wygląda Park Śląski z wysokości kilkunastu metrów? Niesamowicie! Na trasie przejazdu kultowej kolejki „Elki” zobaczycie m.in. Stadion Śląski, Rosarium, słynną Żyrafę, zabytkową bramę śląskiego zoo czy najnowsze atrakcje w „Legendii”. A dodatkowo pokażemy Wam Park oczami dzieci. Warto z nami być! ?

? Witaj w zoo – poznacie niezwykłe pandy małe, przyjrzycie się obyczajom egzotycznych lemurów, a także sprawdzicie, jak radzą sobie na co dzień żyrafy. ?

dzień dziecka w parku śląskim
Źródło: mat. prasowe organizatora

Podczas całego dnia na profilach organizatorów nie zabraknie również konkursów, w których do zdobycia będą wyjątkowe nagrody. W tym rodzinny bilet na zwiedzanie Stadionu Śląskiego, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, a także na… przejażdżkę „Elką”!

Na koniec dnia zaplanowano dwa niezwykłe koncerty na żywo wprost ze Stadionu Śląskiego! Na scenie zobaczymy Kubę, Maxa, Tomka oraz Mateusza, czyli niepowtarzalny zespół 4Dreamers, a także laureatkę Eurowizji Junior Viki Gabor! Wieczorny koncert będzie również szansą na zdobycie gadżetów z autografami artystów!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-06-01 13:00 do 2020-06-01

adres
Katowicka 10, 41-500 Chorzów, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.