Ferie 2020: „Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości. Osiedle B wczoraj i dziś” – warsztaty fotograficzne

dla rodzinfotografiakulturasztukawarsztaty dla rodzicówzajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia dla młodzieźy

Już 13 stycznia 2020 roku w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało cztery propozycje warsztatów o różnorodnej tematyce – od architektury i urbanistyki poprzez fotografię aż do sportu!

Wśród nich coś dla pasjonatów fotografii, którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat oraz wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie” (www.abc.tychy.pl).

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Zachęcamy również grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w dowolnym terminie między 13 a 24 stycznia 2020 roku.

Warsztaty fotograficzne, podczas których uczestnicy odkryją, jak dobrze znają miasto i jak ich otoczenie zmieniło się na przestrzeni lat. Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie” (www.abc.tychy.pl), by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle B, nieopodal Muzeum i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc za tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989.

Uczestników prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera).

prowadzi: Anna Kura

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-01-18 11:00 do 2020-01-18 13:00

adres
Muzeum Miejskie w Tychach, plac Wolności, Tychy, Polska

wstęp wolny

zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

więcej: http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/kadry-dzielnicy-powrot-do-przeszlosci-osiedle-b-wczoraj-i-dzis/

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.