Ferie 2020: „Ulice i kwartały” – turniej gry planszowej

dla rodzingrygry planszowezajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia dla młodzieźy

Już 13 stycznia 2020 roku w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało cztery propozycje warsztatów o różnorodnej tematyce – od architektury i urbanistyki poprzez fotografię aż do sportu!

Wśród nich coś dla tych, którzy interesują się architekturą i urbanistyką, czyli turniej gry planszowej, gdzie czeka nie tylko sporo wiedzy o projektowaniu i funkcjonowaniu miasta „dobrego do życia”, ale i ogromna frajda podczas spotkania z planszówką – pierwszą taką grą traktującą o Tychach i ich bogatej historii architektury, współtworzoną przez najmłodszych (gra planszowa „Ulice i kwartały” powstawała w październiku 2019 roku przy zaangażowaniu uczniów klas V–VIII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Tychach).

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Zachęcamy również grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w dowolnym terminie między 13 a 24 stycznia 2020 roku.

Zajęcia, których uczestnicy będą mieli okazję zagrać w grę planszową „Ulice i kwartały”. Podczas gry wcielą się w role architektów, urbanistów oraz mieszkańców, a ich głównym celem będzie wybudowanie funkcjonalnego i nowoczesnego miasta, z uwzględnieniem jak największej liczby budynków o znaczeniu ogólnomiejskim. Spotkanie z planszówką to świetna okazja do poznania prawideł, którymi warto kierować się, by miasto zostało dobrze zaprojektowane, a życie w nim było prawdziwą przyjemnością. Do wspólnego grania zapraszamy najmłodszych od 10 roku życia.

prowadzi: Agata Berger-Połomska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-01-17 11:00 do 2020-01-17 13:00

adres
Muzeum Miejskie w Tychach, plac Wolności, Tychy, Polska

wstęp wolny

zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl

więcej: http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/ulice-i-kwartaly/

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.