Ferie 2020: „Zimowe lampiony – światła miasta” – rodzinne warsztaty wokół architektury

dla rodzinrękodziełosztukazajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia dla młodzieźyzajęcia kreatywne

Już 13 stycznia 2020 roku w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało cztery propozycje warsztatów o różnorodnej tematyce – od architektury i urbanistyki poprzez fotografię aż do sportu!

Wśród nich coś dla najmłodszych miłośników architektury, którzy połączą wiedzę o budynkach z najbliższej okolicy z zajęciami manualnymi, których efektem będzie własny lampion z fragmentem panoramy miasta – idealny, aby rozświetlić jeszcze nadal długie tyskie styczniowe noce.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Zachęcamy również grupy zorganizowane – istnieje możliwość zamówienia warsztatów w dowolnym terminie między 13 a 24 stycznia 2020 roku (udział płatny).

Rodzinne warsztaty wokół architektury, w trakcie których uczestnicy porozmawiają o mieście i o tym, co w nim zachwyca lub fascynuje – jego historii, miejscach i najciekawszych architektonicznie budynkach. Odkryją historię budynków, które mijają w drodze do szkoły. Spojrzą inaczej na okoliczne skarby, osobistych faworytów i fasady, które przyciągają oko.

Każdy będzie miał możliwość stworzenia własnego lampionu z prostych narzędzi: słoika, papieru, kleju, farby i małej świeczki / świeczki do podgrzewacza. Uczestników prosimy o przyniesienie szklanego słoika (po dżemie/miodzie itp.– możliwie najprostszego, o gładkiej tafli i stałej średnicy, oczyszczonego z etykiet). Im większy będzie słoik i im szersza jego szyjka, tym łatwiejsze będzie tworzenie fragmentu panoramy i ozdabianie wnętrza.

prowadzi: Anna Kura

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-01-16 11:00 do 2020-01-16 13:00

adres
Muzeum Miejskie w Tychach, plac Wolności, Tychy, Polska

koszt: 5 zł od osoby

zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

więcej: http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/zimowe-lampiony-swiatla-miasta/

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.