„Fotograficzne kolaże” – rodzinne warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie „Pozdrowienia z Czułowa”

dla rodzinkulturawarsztaty dla rodzicówzajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia dla młodzieźy

Zainspirowani kolekcją prywatną archiwaliów, fotografii i pamiątek rodzinnych, związanych z Czułowem – jedną z dzielnic Tychów, proponujemy warsztaty dla rodzinnych duetów: babci/dziadka z wnuczką/wnuczkiem, rodzica/opiekuna z córką/synem.

Uczestnicy wykonają wspólnie albumy – książki, w których historie rodzinne będą się przeplatać z historiami miejsc, z których pochodzą. Wykorzystają materiały fotograficzne z własnych archiwów, jak i zdjęcia historyczne Tychów. Książki zostaną wykonane głównie metodą kolażu, ale jest też możliwość innych technik i rozwiązań.

Uczestników prosimy o przyniesienie fotografii rodzinnych – zarówno z ostatnich lat, jak i starszych, z poprzednich pokoleń. Można zabrać ze sobą wydruki do przerobienia lub oryginały do skopiowania na miejscu.

Joanna Rzepka-Dziedzic – artystka, kuratorka, edukatorka, aktywistka lokalna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu oraz Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi w Katowicach Galerię Szara – niezależną instytucję kultury, działającą w latach 2002–2016 w Cieszynie.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2019-11-20 17:00 do 2019-11-20 19:00

adres
Muzeum Miejskie w Tychach, plac Wolności, Tychy, Polska

koszt: 10 zł od osoby

zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl 

więcej: http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/fotograficzne-kolaze-rodzinne-warsztaty-plastyczne/

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.