Ile żab waży księżyc

dla rodzinkulturaspektakle dla dzieciteatr

Przedstawienie dla dzieci od 6 lat w Teatrze Ateneum.

O spektaklu

Bohaterami tej kameralnej baśniowej przypowieści są Król – wyjątkowy narcyz i egoista – oraz samotny Chłopiec, pojawiający się trochę znikąd, wyraźnie pragnący bliskości. Chłopiec stara się zwrócić na siebie uwagę, zadając bardzo ważne z jego punktu widzenia, ale zupełnie abstrakcyjne dla dorosłego pytania (jak to zawarte w tytule – ile żab waży księżyc); irytuje też Króla swoją dziecięcą bezpośredniością. Władca próbuje więc ignorować intruza, a w końcu jakoś się go pozbyć…

Zderzenie ich odmiennych światów staje się okazją do przemiany bohaterów, przy czym inicjację przechodzi paradoksalnie przede wszystkim Król, dojrzewając do dorosłości i dystansu w stosunku do własnej osoby. Odkrywając głęboko schowaną wrażliwość i potrzebę przyjaźni, otwiera się na małego człowieka, który niesie ze sobą wolność, fantazję i ciekawość świata.

Dowcip językowy zawarty w zgrabnie napisanych dialogach oraz zabawne sytuacje sprawiają, że poważne przesłanie dociera do widza niepostrzeżenie, ale skutecznie.

Warto dodać, że tekst Maliny Prześlugi nagrodzony został w XXIX Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży (2018), organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Źródło: Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

Ile żab waży księżyc. Źródło: Teatr Ateneum.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2024-01-30 12:00 do 2024-01-30

adres
Teatr Ateneum, Świętego Jana, Katowice, Polska

25.01 cz godz. 9:30
26.01 pt godz. 9:30
27.01 so godz. 11:30
28.01 nd godz. 16:00
30.01 wt godz. 10:00 i 12:00

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.