Kolejkowo – Miasto z Piernika

dla rodzinświąteczniezwiedzanie

Otwarta 29 listopada piernikowa makieta zdobywa serca tysiąca odwiedzających. Zbudowane z ponad tony korzennego ciasta Miasto z Piernika, ogromne budowle, piernikowe chatki i dwa jeżdżące czekoladowe pociągi urzekają swoim wyglądem i zapachem zwiedzających w każdym wieku.

Miasto z Piernika to świąteczna wystawa stworzona w całości z ponad tony rzemieślniczego piernika ozdobionego lukrem. Miasto przejeżdżają pociągi z czekolady, a na makiecie stanął gliwicki ratusz, kamienice, zamek, kościół i setki piernikowych chatek zbudowane w całości z piernika. W tym roku po raz pierwszy na makiecie stanęły również figurki cukrowe inspirowane baśniami stworzone przez Mistrzynię Świata w Dekoracji Tortów – Jowitę Woszczyńską. To jedyna taka na świecie wystawa!

Kolejkowo to cudowny świat w miniaturze. Zobaczycie tu autentyczne budowle Śląska, burze z deszczem, zjawisko dnia i nocy, jeżdżące pociągi, samochody, tramwaje i pływający statek.

kolejkowo miasto z piernika

Miasto z Piernika – sezon 2019/2020r.

Zainteresowanie Miastem z Piernika przerosło nasze oczekiwania. Początkowo planowaliśmy zamknąć wystawę 6 stycznia, ale liczba odwiedzających i ilość zapytań o jej dostępność skłoniła nas, aby ten czas wydłużyć do 29 lutego – mówi pomysłodawca makiety Jakub Paczyński.

Oryginalne miasto pochłonęło mnóstwo pracy i składników potrzebnych do wypieku oraz ozdoby piernikowej infrastruktury. Aby wypełnić miasto prawie 300 chatkami, ogromną warowną twierdzą, zamkiem, ruchomym młynem, 2 pociągami i licznymi piernikowymi ludzikami, zwierzątkami i choinkami jego twórcy pracowali ponad pół roku. Zużyli 105 kilogramów miodu i 32 kilogramy korzennych przypraw. 1100 kilogramów świątecznego wypieku modelarze ozdobili litrami lukru, do którego wykorzystali 308 jaj, 150 cytryn i 36 kilogramów cukru pudru.

Kolejkowo, Miasto z Piernika

Nic dziwnego, że wystawa cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Już samo otwarcie przyciągnęło licznych zwiedzających oraz przedstawicieli mediów. Czerwoną wstęgę do miasta przecinał sam p.o. Prezydenta Gliwic Janusz Moszyński.

Oryginalna wystawa wzbudza powszechny zachwyt wśród odwiedzających. Pomysł i wykonanie spodobał się tak bardzo, że o kolejkowym mieście z piernika wspomniały liczne ogólnopolskie media, a ​materiał telewizyjny wyświetliło już ponad 200 stacji TV m.in. w Tajlandii, USA, Arabii Saudyjskiej. Nie dziwimy się organizatorom, że postanowili przedłużyć czas zwiedzania i na kolejnych gości czekają aż do 29 lutego 2020.

Informacje o Kolejkowie znajdziesz tutaj:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2023-02-28 do 2023-02-28

adres
Kolejkowo, Pszczyńska, Gliwice, Polska

Wystawa otwarta od 29.11.2022 do 28.02.2023r.

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.