Kołysanki warsztaty muzyczne z Maniuchą Bikont z cyklu „Z przytupem”

dla rodzinkoncertykultura

Lutowa propozycja muzyczna Muzeum Miejskiego w Tychach to warsztaty kołysankowe z Maniuchą Bikont.

Uczestnicy warsztatów przymierzą się do różnych stylów śpiewania kołysanek, pośpiewają kołysanki-wyliczanki, kołysanki mazurkowe i kołysanki-pieśni. Posłuchają nagrań terenowych, zwracając uwagę na różnorodność tembrów i indywidualny wkład śpiewaka w pieśń. Poznają narzędzia, które pozwolą złożyć własne kołysanki. Popracują nad oddechem, będą oswajać się z brzmieniem własnego głosu, uczyć się śpiewania z przyjemnością.

prowadzi: Maniucha Bikont – jej pasją jest muzyka tradycyjna i nowoczesna: śpiewa, gra na tubie, akordeonie oraz innych małych i dużych instrumentach. Uczestniczy w wielu muzycznych i teatralnych projektach, współpracuje z muzykami z całego świata. Jest znana z koncertowania w składach: „Maniucha i Ksawery”, „Tęgie Chłopy” oraz „Bikont/Talmudi”. Wykonuje utwory współczesnych kompozytorów, tworzy muzykę teatralną i filmową. Jest doktorantką wydziału Artes Liberales. Od lat jeździ po wsiach centralnej i wschodniej Europy nagrywając pieśni i muzykę.

„Z przytupem” to propozycja Muzeum Miejskiego w Tychach w ramach Programu Rewitalizacji dla Miasta Tychy.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-02-08 12:00 do 2020-02-08 18:00

adres
plac Wolności 1, Tychy, Polska

koszt: 15 zł (uwaga! obowiązują przedpłaty do 5 lutego)
zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.