„Koncertowa ekologia”

dla rodzinfestiwalkoncertykulturaplenerwarsztaty dla rodzicówzabawazdrowie i pielęgnacja

Kolejne spotkania w ramach „Koncertowej ekologii” już w sobotę w Katowicach 🙂

3.10.2020r. – Katowice

W sobotę Lufcik na korbkę i Fundacja W to mi graj zapraszają do Katowic ul. Marcinkowskiego do MDK Bogucice – Zawodzie na spektakl dla dzieci (godz.16:00), świetne warsztaty, dużo śmiechu, konkursy z nagrodami, a na koniec uroczy koncert Baśnie zebrane. Wstęp wolny 

20.09.2020r. – Mysłowice

Mysłowice po raz drugi goszczą „Koncertową ekologię”. Kolejne ekologiczne spotkanie na mysłowickim Rynku obfitować będzie w działania w duchu zero waste, ale także estetyczne zachwyty.

Za te pierwsze odpowiedzialne będzie kolektyw artystyczny Lufcik na korbkę oraz Stowarzyszenie Wolnej Herbaty oraz artyści i instruktorzy, którzy przygotowali warsztaty ekologiczne. O 14:00 można będzie porozmawiać o ochronie środowiska, a o 15:00 i 17:00 zapraszamy na warsztaty manualne i artystyczne. Uwolnimy też nasze głosy i poznamy nieco tradycyjnych pieśni z zespołem Kuczeryki (zapisy: kuczeryki@gmail.com). Przygotowana zostanie także strefa gastronomiczna.

O 16:00 odlatujemy w kosmos! Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI zabiera nas w podróż do gwiazd, gdzie spacerując między Saturnem, a Jowiszem poznamy pięć ciekawych historii, przypowieści, bajek filozoficznych z różnych stron świata. Każda historia plastycznie zilustrowana scenografią i lalkami autorstwa Kasi Szpilkowskiej. „Księżycowe opowieści” są jedną z najpiękniejszych i najmądrzejszych propozycji plenerowych dla dzieci, ale też dla dorosłych.

O godzinie 18:00 rozpocznie się natomiast koncert duetu Zawardko/Piasecki, który tym razem zagra z gościem specjalnym. Połączenie melodii ludowych i tematów klasycznych z jazzem, spojonych akcentami etnicznymi. Każdy utwór podczas koncertu posiada swoją genezę, kryje pewną tajemnicę i może dzięki temu, że trudno go zakwalifikować do konkretnej stylistyki muzycznej, wydaje się być świeży i nowatorski. Projekt Zawartko/Piasecki „Leć głosie”, otrzymał kilka nagród i nominacji (m.in. nagroda WARTO Gazety Wyborczej) oraz reprezentował Europejską Stolicę Kultury 2016. Muzycy przekraczają barierę swoich instrumentów, ukazując nowe możliwości brzmieniowe i kompozytorskie. Do zespołu dołączy znakomity polski saksofonista, zdobywca Fryderyka – Tomasz Wendt.

18.09.2020r. – Katowice

Spotkanie będzie miało miejsce w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie. To świetna okazja, by znów doświadczyć kultury na żywo i docenić radość z bycia razem. Tym bardziej, że celem „Koncertowej ekologii” jest upowszechnianie wiedzy i świadomości ekologicznej oraz rozbudzenie wrażliwości na otaczający świat. Zwrócimy uwagę na problem ochrony środowiska, zadamy sobie pytanie „co jeden człowiek może zrobić dla całej Ziemi?”, a także będziemy się świetnie bawić na koncertach, spektaklach i podczas ekowarsztatów.

30.08.2020r – Mysłowice

Zapraszamy na wspólne popołudnie z teatralną opowieścią dla dzieci „Król Maciuś” w wykonaniu O!Teatru (godz. 15:00) oraz atrakcjami dla małych i większych – zabawami, quizem, warsztatami (16:00-18:00).

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – powiedział Konfucjusz. Dlatego wraz z instruktorami i artystami zbudujemy wymarzone ekomiasto, a także spróbujemy się w naturalnej sztuce cyrkowej. Uwolnimy też nasze głosy i poznamy nieco tradycyjnych pieśni z zespołem Kuczeryki (zapisy: kuczeryki@gmail.com).

Starsi będą mieli szansę posłuchać i podyskutować z ekspertami Ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty o godz. 14:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury o sprawach związanych z ochroną środowiska. Dotkniemy kwestii segregacji odpadów, wprowadzenia do zero waste, smogu, ochrony zasobów wodnych, racjonalnego korzystania z surowców. Przygotowana zostanie także strefa gastronomiczna.

koncertowa ekologia

Rodzinny Koncert Ani Brody

O godzinie 18:00 wreszcie będzie okazja, by wziąć udział w długo oczekiwanym w Mysłowicach Rodzinnym Koncercie Ani Brody. To jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Wielbiciele muzyki tradycyjnej i folkowej pamiętają jej niezapomniany, charakterystyczny tembr przede wszystkim z dokonań Kapeli Brodów, której współtwórcą była przez wiele lat. Ania to piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Posługuje się techniką śpiewu „białego”. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Jest sama w sobie osobnym gatunkiem muzycznym. Przekracza granice wyznaczone przez kierunki w muzyce takie jak etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci. Kształtuje duchową stronę tradycyjnej muzyki polskiej. Mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, uderzanym instrumencie strunowym, który przywędrował do nas z Azji. Nagrywa dla telewizji, radia, teatru, występuje na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Półfinalistka 8 edycji Mam Talent.

koncertowa ekologia ania broda

Wydarzenie organizowane przy wsparciu Mysłowickiego Ośrodka Kultury

ZAPISY NA WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO: kuczeryki@gmail.com

Realizatorem cyklu spotkań pt. „Koncertowa ekologia” jest Fundacja W To Mi Graj w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Liczba miejsc ograniczona.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-10-03 14:00 do 2020-10-03

adres
Marcinkowskiego 13, 40-233 Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.