Kosmopark – nieziemska przygoda w Europie Centralnej

dla rodzinnaukazabawazwiedzanie

Pełen wrażeń spacer po Jowiszu, testy przed lotem kosmicznym oraz niezwykłe podróże w wirtualnej rzeczywistości – to tylko niektóre z aktywności, jakie czekają na odwiedzających Kosmopark w Europie Centralnej.

To pierwsza w Polsce interaktywna wystawa kosmiczna, podczas której można na własnej skórze poczuć niesamowite prawa fizyki i zjawiska, jakich doznają astronauci podczas lotów kosmicznych. Kosmopark wystartował w piątek, 14 października.

W Europie Centralnej rozpoczęła się ekscytująca przygoda dla małych i dużych wielbicieli kosmicznych przeżyć – niesamowity Kosmopark, czyli pierwsza w Polsce interaktywna wystawa kosmiczna.

Wszyscy zwiedzający z żyłką odkrywcy, znajdą tu ponad 40 kosmicznych stref, stworzonych z rozmachem po to, by zapewnić najwyższy poziom rozrywki. Podczas wystawy każdy będzie mógł skorzystać z profesjonalnie przygotowanych symulatorów, które pozwolą poczuć się jak prawdziwy astronauta. Dzięki nim będzie można przetestować na sobie działanie grawitacji odległych planet, a nawet spróbować pracy w przestrzeni kosmicznej.

Poszukiwacze nieziemskich emocji doskonale odnajdą się też w planetarium, które wiernie odzwierciedla wygląd ciał niebieskich wokół Ziemi, a także w kosmicznym laboratorium i sali plazmowej. Będzie to niepowtarzalna okazja, by odbyć podróż w wirtualnej rzeczywistości, przejść testy przeprowadzane przez lotem kosmicznym, a nawet nawiązać kontakt z obcymi cywilizacjami. Na wystawie nie zabraknie też tradycyjnych eksponatów, takich jak: meteoryty, kostiumy astronautów, archiwalne gazety oraz wielu innych przedmiotów związanych z badaniem galaktyk przez człowieka. Kosmiczna przygoda to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonale zaplanowana akcja edukacyjna dla najmłodszych. Nie ma przecież lepszego sposobu na poznanie praw fizyki niż ich doświadczanie.

Kosmopark znaleźć można w centrum handlowym obok lokalu Cropp, a jego drzwi będą otwarte dla odwiedzających aż do 30 listopada, od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 21.00 a w niedzielę od 10:00 do 20:00. Bilety na tę kosmiczną przygodę już teraz dostępne są online na oficjalnej stronie Kosmoparku https://kosmopark.pl/kup-online-gliwice.html, od 14 października można będzie je kupić również na miejscu, przed wejściem na wystawę.

Unikalna na skalę kraju wystawa Kosmopark w centrum handlowym Europa Centralna idealnie sprawdzi się jako cel rodzinnego wyjścia czy wypadu z przyjaciółmi. Zagwarantuje ona nie tylko niezapomniane przygody i mnóstwo rozrywki, ale również sporą dawkę wiedzy z zakresu astronomii, fizyki i historii wypraw kosmicznych. Warto zarezerwować sobie na jej zwiedzanie trochę wolnego czasu, a doświadczenie to z pewnością pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy i może nawet obudzić w sobie nową pasję.

Zobacz również:

Funzeum w Gliwicach

Funzeum w Gliwicach
Funzeum w Gliwicach

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2022-11-30 do 2022-11-30

adres
Pszczyńska 315, 44-100 Gliwice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.