MiniTenis dla dzieci 4-5 lat

sportteniszajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym

Wielu rodziców zastanawia się, jakie ćwiczenia ruchowe zaproponować swojemu dziecku. Tenis wydaje się być jednym z lepszych pomysłów, bo zapewnia wszechstronny rozwój fizyczny, jest mało kontuzyjny i można wcześnie zacząć go uprawiać.

Mini Tenis dla dzieci

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 45 minut

Tenis jest też kojarzony z dobrą zabawą, zwłaszcza na początku, kiedy instruktor w formie gier i zbaw uczy maluchy kontrolować swoje ciało i umysł.

Jaki wiek jest odpowiedni, aby rozpocząć przygodę z tenisem?

Przygodę z tenisem najlepiej rozpocząć w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Jest to „złoty wiek” motoryczności dziecka, a tym samym najdogodniejszy moment, by doskonalić najważniejsze dla tenisa elementy sprawności fizycznej. Dodatkowo procesowi nauczania sprzyja naturalna potrzeba ruchu wynikająca w tym wieku z rozwoju biologicznego dziecka.

Czym jest Mini Tenis?

Mini Tenis to nauka tenisa w wersji mini, przy użyciu odpowiednio dostosowanego sprzętu:

  • miękkich i wolniejszych piłek
  • mniejszych i lżejszych rakiet
  • niższych siatek
  • pomniejszonego kortu.

Wykorzystując miękkie piłki mini gracze mają więcej czasu i lepszą kontrolę nad piłką, co ułatwia im grę, a tym samym przynosi więcej radości i zabawy już na początkowym – wprowadzającym etapie.

Zajęcia:

– dostosowane do wieku i umiejętności dzieci – w formie gier i zabaw, w których przemycane będą umiejętności przydatne w dalszej nauce tenisa-zabawy

– gry i zabawy z wykorzystaniem rakiet i piłek (oswojenie dziecka ze sprzętem i przygotowanie do poważniejszych treningów)

– stopniowe wprowadzanie elementów technicznych do gier ruchowych

– kameralne grupy (max 5 dzieci)

– zapewniamy sprzęt (rakiety, piłki itd.)

ZAPISY – https://bombelcafe.pl/kurs/minitenis-dla-dzieci-4-5-lat-1600_1624448232_282

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2021-07-01 16:00 do 2021-07-01

adres
Mieczyków 60, 40-748 Katowice, Polska

 

 

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.