„Niech żyje nam górniczy stan!” – śląskie warsztaty w MOK Wesoła

dla rodzinkulturazajęcia muzycznezajęcia regionalne

Spotkanie ze Śląską Bajarką i warsztaty muzyczne po śląsku.

MOK Wesoła wraz ze Śląską Bajarką proponują niecodzienną lekcję folkloru, przeplataną śpiewem i zagadkami związanymi z gwarą. Te działania kierujemy szczególnie w stronę „bajtli” – niech wiydzom, jak to było hań downij, za starej pierwy i niech z tym idom dalij!

Przy pomocy instrumentów – wiolonczeli i kontrabasu – i własnych głosów, poczujemy „ślónski klimat”. Nie tylko taki „woniajoncy krupniokiym”, ale ten podskórny – prostoty i hardości, pisany dźwiękami regionalnych pieśni i opowieści. Grudniowe bery dotyczyć będą Barbórki, ciynszkiyj pracy grubiorzy i adwentowych przygotowań do Wiliji. Poćcie sam!

Warsztaty są prowadzone przez śląskich bajarzy: Dominikę i Rafała Kierpiec. Te nazwiska to gwarancja profesjonalizmu i wieloletniego doświadczenia scenicznego. Oboje są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, występują w ważnych dla Śląska zespołach: „Chwila Nieuwagi” i „ Adam Oleś hurdu_hurdu”.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod tel. 570401515

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2019-12-12 18:00 do 2019-12-12

adres
Piastów Śląskich 8, Mysłowice, Polska

MOK Wesoła

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.