OGRÓD ŚNIADANIOWY MCK – familijna impreza plenerowa

animacjedla rodzinkulturaplenersport

8, 15, 22, 29 lipca 2022 /sobota/ godz. 11.00-13.00 – ogród MCK

WSTĘP WOLNY!

Latem 2015 roku ogród Miejskiego Centrum Kultury po raz pierwszy stał się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku ich rodziców. W każdą lipcową sobotę, w godzinach 11.00 – 13.00 dzieci pod opieką animatorów brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, spotkaniach z historią i bajką. Atrakcjami „Ogrodu” były także zajęcia fitness, samoobrony, jogi pod chmurką, rękodzieła i wiele innych. Kolejne edycje „Ogrodu śniadaniowego” z równie bogatym programem organizowane były w latach kolejnych. Projekt otrzymał nagrodę „Słoneczniki” przyznawaną przez portal „Czas Dzieci”, dzięki czemu znalazł się w gronie kilku najlepszych projektów edukacyjnych adresowanych do dzieci w regionie.

Program tegorocznej edycji przedstawia się następująco:

W tym roku znowu przygotowaliśmy serię niezwykłych, pełnych atrakcji spotkań w ogrodzie. Jestem przekonana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – podkreśla Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. – Spotkania te zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem mieszkańców, bo nasz ogród to miejsce spokojne, przyjazne i wprost idealne na spędzenie wolnego czasu w plenerze. Serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę – dodaje.

Pierwszy „Ogród Śniadaniowy” odbył się w sobotę, 1 lipca, w godz. od 11.00 do 13:00. Następne spotkania zaplanowano w każdą kolejną sobotę lipca (8, 15, 22, 29) w tych samych godzinach. Oprócz atrakcji na powietrzu na rudzian będzie czekało także menu śniadaniowe przygotowane przez pub Druid.

W czasie kolejnych spotkań nie zabraknie również: tańca i akrobatyki, spotkania z Moniką Czoik – Nowicką – autorką bajek i książek dla dzieci, dogoterapii, warsztatów kreatywnych i edukacji o pszczołach, zajęć nordic walking z Ekipą na kijach, animacji przygotowanych przez Młodzieżową Radę Miasta oraz „Czytelni pod Chmurką i Parasolem” z Miejską Biblioteką Publiczną w Rudzie Śląskiej.

Wstęp wolny! Zapraszamy!
Uwaga! Program „Ogrodu śniadaniowego” w danym terminie może ulec zmianie.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2023-07-29 do 2023-07-29

adres
Piotra Niedurnego 69, 41-709 Ruda Śląska, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.