(Prawie) ostatnie święta
na podstawie powieści „Doktor Proktor i niemal ostatnie święta”
Tekst sztuki jest adaptacją powieści norweskiego pisarza – Jo Nesbø – popularnego autora kryminałów, znanego również z serii książek dla dzieci o szalonym wynalazcy, Doktorze Proktorze.
Zbliża się Boże Narodzenie, okazuje się jednak, że może go wcale nie być. A raczej, że będą go mogli obchodzić tylko najbogatsi, którzy wydadzą majątek w domu towarowym Pana Thrane. To on bowiem kupił licencję na święta i bez jego zezwolenia nie wolno nawet śpiewać kolęd.
Jak uratować Boże Narodzenie, skoro nawet cierpiący na wypalenie zawodowe i depresję Stanisław Hansen zwany Mikołajem nie jest zainteresowany?! Szalone pomysły, zwariowane postaci i mnóstwo komicznych, zupełnie nieprawdopodobnych przygód zdesperowanej trójki przyjaciół – Lisy, Bulka oraz Doktora Proktora – nie przesłaniają jednak niezwykle ważnego pytania: być czy mieć.
Absurdalna historia naprawdę bawi, ale niesie też szczególnie istotne w dzisiejszych czasach przesłanie, jej bohaterowie stawiają bowiem dobro i przyjaźń ponad zachłanną potrzebę posiadania. W coraz bardziej agresywnym świecie konsumpcjonizmu ich szlachetne wybory są nie do przecenienia.


Komentarze (0)
Możliwość komentowania została wyłączona.