Przez Ficinus do Wietnamu, podróże z dziećmi

dla rodzinspotkania podróżnicze

Sabina i Aleksander Górkowie będą gośćmi wrześniowego spotkania z cyklu „Twórczy piątek na Ficinusie”. Rudzianie – miłośnicy podróżowania – opowiedzą o swojej ostatniej wyprawie do Wietnamu.

Spędzili tam wraz z dziećmi minione wakacje, poznając kulturę, kuchnię i zwyczaje mieszkańców oraz odkrywając miejsca nieuczęszczane przez turystów. Spotkanie odbędzie się w piątek, 27 września, o godz. 17:00 w salce parafialnej kościoła ewangelickiego w Rudzie Śląskiej – Wirku.

Podróżowanie poszerza horyzonty, otwiera umysł i świat. Każde z nas, czy kiedyś osobno, czy też od kilku lat razem, lubiło „włóczenie się ” i poznawanie świata. Początkowo były to wyprawy po przepięknych rejonach Polski, Słowacji, Czech i Ukrainy. Ciekawość zaprowadziła nas w bardziej odległe rejony Azji, północnej Afryki i Ameryki – mówi Sabina Górka.

Państwo Sabina i Aleksander Górka od kilku lat zabierają w egzotyczne podróże dwójkę swoich dzieci – 10-letnią Marysię i 7-letniego Janka.

Mamy szczęście odkrywać piękno świata oczami naszych dzieci. Wspólnie doświadczamy trudów podróży, ale i ogromnej gościnności poznawanych ludzi, zachwycamy się widokami, smakujemy potrawy i zanurzamy się w nowej kulturze. Pokonujemy granice, które bardziej nas łączą niż dzielą. Z podróży przywozimy bagaż nowych doświadczeń, pozytywnych wrażeń i pamięć o poznanych w drodze ludziach, podobnych do nas – dbających o swoje szczęście, nieraz w trudnych okolicznościach – mówi pani Sabina.

Małżonkowie na co dzień są nauczycielami w Szkole Podstawowej nr 27 w Rudzie Śląskiej. Prowadzą bloga https://gorkiwpodrozy.blogspot.com/, na którym oprócz przepięknych fotografii zamieszczają relacje z podróży. Podczas spotkania goście zaprezentują zdjęcia i opowiedzą o swojej ostatniej wyprawie.

Zapraszamy na „wirtualną podróż” po Wietnamie – efekt naszej ostatniej, wakacyjnej, rodzinnej włóczęgi – zaprasza Sabina Górka.

Kolonia Ficinus to historyczne osiedle robotnicze znajdujące się przy ul. Kubiny w Rudzie Śląskiej – Wirku. Od 2006 roku wpisane jest na Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Osiedle to powstało w 1867 roku dla pracowników kopalni Gottessegen (obecnie kopalnia Pokój). Pod koniec 2016 roku władze miasta zakupiły jeden z ostatnich niewyremontowanych domów, który popadał w coraz większą ruinę. Na jego renowację udało się pozyskać unijną dotację w kwocie 1,5 mln zł. Obiekt jest już wyremontowany i czeka na wyposażenie. Ma się tam znajdować biblioteka, punkt informacyjny, a także izba pamięci.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2019-09-27 17:00 do 2019-09-27

adres
Wirek, Ruda Śląska, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.