Spektakl Piotruś Pan

dla rodzinkulturasztukateatr

Ponadstuletnia, ciesząca się niesłabnącą popularnością historia o Piotrusiu Panie i jego przygodach w krainie Nibylandii przybiera w inscenizacji Teatru Ateneum […]

Ponadstuletnia, ciesząca się niesłabnącą popularnością historia o Piotrusiu Panie i jego przygodach w krainie Nibylandii przybiera w inscenizacji Teatru Ateneum formę wspomnień, jakie chłopiec, który nigdy nie dorośnie przywołuje na swojej wyspie; bo przecież „Nibylandia od zawsze – w takim czy innym stopniu – jest wyspą, na której migocą czasem fantastyczne barwy, gdzie zobaczysz koralowe rafy, a niedaleko brzegów podejrzane okręty, gdzie są dzicy ludzie…” 

Będzie zatem o Wendy, Dzwoneczku, Zagubionych Chłopcach, o honorowych Indianach i strasznych Piratach, no i oczywiście o odwiecznym wrogu Piotrusia, Kapitanie Haku, za którym podąża nieustraszony krokodyl!

Wykreowany przez reżysera świat okaże się po trosze zabawny, po trosze groźny, ale też nostalgiczny, bo za upragnioną wolność bez konsekwencji bohater płaci jednak samotnością.

foto: Tomasz Zakrzewski

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2023-11-22 09:30 do 2023-11-22

adres
Świętego Jana 10, 40-012 Katowice, Polska

16.11 cz godz. 9:30
17.11 pt godz. 9:30
21.11 wt godz. 9:30

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.