Śpiąca królewna online, bezpłatnie!

dla rodzinkulturaoperasztukataniecteatrzajęcia online

Akcja #zostańwdomu, wpuść do niego „Śpiącą królewnę”! Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza 🙂

Mimo że Teatr Wielki – Opera Narodowa pozostaje zamknięty, nie zwalnia tempa. W planach streamingowych TW-ON przyszedł czas na jeden z najbardziej rozpoznawalnych baletów w całym klasycznym repertuarze. Wszystkim znana opowieść w pełnej przepychu, baśniowej inscenizacji oczaruje nie tylko dziecięcą widownię!

3 wyjątkowe seanse on-line odbędą się:

w Poniedziałek Wielkanocny – 13 kwietnia i dwie kolejne soboty: 18 i 25 kwietnia o godz. 18.00

Przepych scenografii, wspaniali soliści i wielki zespół baletowy, bogactwo form tanecznych i przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego. Wszystko to wyczarował na naszej scenie wielki rosyjski choreograf Jurij Grigorowicz, wzorując się na klasycznej petersburskiej wersji Mariusa Petipy. Oprawę plastyczną widowiska stworzyła dwójka światowej sławy włoskich scenografów: Ezio Frigerio zaprojektował wspaniałe pałacowe dekoracje, a Franca Squarciapino dopełniła je pięknymi stylowymi kostiumami.

W tej zjawiskowej scenerii rozgrywa się popularna opowieść o księżniczce Aurorze, uśpionej zaklęciem złej wróżki Carabosse i przebudzonej po stu latach pocałunkiem szlachetnego księcia Désiré.

„Śpiąca królewna” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w całym klasycznym repertuarze baletowym, a zarazem flagowa pozycja w repertuarze niemalże każdego liczącego się zespołu baletowego na całym świecie. Poza spektakularnymi popisami solowymi głównych bohaterów, w ostatnim akcie Wesela Aurory oglądamy też barwne divertissement taneczne, a w nim popularne bajkowe postaci: Czerwonego Kapturka i Wilka, Kopciuszka z Księciem, Kota w Butach i Białą Kotkę oraz Błękitnego Ptaka i Księżniczkę Florinę, które zachwycają wspaniałymi popisami kunsztu tanecznego i sztuki aktorskiej.

To niezwykłe widowisko oczarowuje dziecięcą widownię, a dorosłym ukazuje wszelkie walory baletu klasycznego.

Oglądaj na vod: http://vod.teatrwielki.pl/

Więcej w wydarzeniu:
➡️ https://bit.ly/2V3VByC

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2020-04-25 18:00 do 2020-04-25

adres
plac Teatralny 3, 00-077 Warszawa, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.