Święto pieczonego ziemniaka

dla rodzinplenerzajęcia kulinarne

Czas wykopków dobiega końca, zgodnie z wiekową tradycją należy go uczcić spożyciem ponadnormatywnej ilości ziemniaków (kartofli, gruli, pyr).

W planie święta pieczonego ziemniaka:
1. Przejazd kolejką do stacji Stanica na tradycyjne wykopki. Tutaj odbędą się zawody w zbieraniu ziemniaków, wygrywa drużyna która nazbiera najwięcej kartofli na członka rodziny. Powrót do stacji Rudy, ciąg dalszy przy ognisku.
2. Obieranie i ucieranie ziemniaków na czas
3. Wykonanie najciekawszej pieczątki, oczywiście z ziemniaka
4. Zabawa przy muzyce.

Zwycięskie drużyny otrzymują medal złoty, srebrny lub brązowy a nagrodą dla wszystkich będzie wspólne smażenie i spożywanie placków ziemniaczanych upieczonych na ognisku.
Dla każdego uczestnika przewidujemy, oprócz dobrej zabawy: kawę, herbatę, placki ziemniaczane, ziemniaki do upieczenia, ziemniaki gotowane z twarogiem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2019-09-28 16:00 do 2019-09-28 20:00

adres
Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej, Szkolna, Rudy, Polska

Koszt uczestnictwa:
40,-zł osoba dorosła
35,-zł dzieci w wieku od 3 do 18 lat
120,-zł bilet rodzinny (2+2)

Rezerwacja miejsc na adres email kontakt@kolejkarudy.pl lub pod numerem telefonu 500 282 732, proszę o podanie ilości osób z podziałem na dzieci do i powyżej 3 lat oraz dorosłych.

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.