Twoje wspomnienia na dużym ekranie!

dla rodzinfestiwalkinokultura

Filmoteka Śląska zbiera filmy na Home Movie Day

Wakacyjne wyjazdy, bale przebierańców, rodzinne imprezy i ważne wydarzenia zapisane na taśmie filmowej mają okazję zagościć na dużym ekranie podczas tegorocznego Home Movie Day. W listopadzie odbędzie się siódma katowicka odsłona tego wydarzenia, którą organizuje Filmoteka Śląska, już teraz zachęcając do przynoszenia domowych archiwaliów filmowych.

Home Movie Day to odbywające się na całym świecie święto kina domowego. W tym roku w Katowicach już po raz siódmy organizuje je Filmoteka Śląska. Ideą Home Movie Day jest zachowanie filmów z domowych zbiorów, stanowiących bezcenne świadectwo czasów oraz przywołanie indywidualnych wspomnień ukrytych w obrazach sprzed lat. Filmoteka Śląska zachęca wszystkich do dzielenia się domowymi archiwaliami filmowymi – w ramach tegorocznego Home Movie Day do 6 listopada można przynosić filmy na taśmie 8 mm, super 8 i 16 mm do Filmoteki Śląskiej, gdzie konserwatorzy taśmy filmowej zadbają o jej przygotowanie do projekcji na dużym ekranie. Pokaz filmów odbędzie się podczas tegorocznej edycji Home Movie Day 28 listopada w Kinie Kosmos w Katowicach.

Kontakt:

Filmoteka Śląska | ul. Sokolska 66 | 40-087 Katowice

tel. 32 258 42 41

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-11-06 do 2020-11-06

adres
Sokolska 66, 40-087 Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.