Twórczy Bajtel – Bajtle w kosmosie

kulturazajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym

(dzieci od 2 – 6 lat)

Mobilne Planetarium Orbitek

Na zajęcia zaprosiliśmy prawdziwe Planetarium jakie znamy ze stacjonarnych dużych obiektów Astronomicznych z Chorzowa, Warszawy czy Torunia.

Wszystko dzięki miniaturyzacji technologicznej w XXI wieku i wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń. Co nas czeka po rozłożeniu dmuchanej kopuły i zainstalowaniu projektorów?

Zanim wejdziemy do środka na seans z dzieciakami robimy „rozgrzewkę” z naszymi Planetami w formie dmuchanych piłek. Dzięki temu dzieci się z nami zaprzyjaźnią, przełamią „pierwsze lody” i zaobserwują , że Planety mają rożne kolory i wielkości.

Źródło: Planetarium Orbitek


Jak już widzimy, że wszyscy już są gotowi do działania to… Wchodzimy do środka kopuły i siedząc lub leżąc oglądamy „na suficie” seans:

„Rakietą do Planet”

– seans jest pełny emocji i zabawy, np. klaszczemy, żeby rakieta wystartowała, uczymy się piosenki o planetach, wspólnie odliczamy itp. zwiedzając Układ Słoneczny poznamy nasze planety z bliska. Dowiemy się ile ich jest, jakie mają cechy charakterystyczne. Zaobserwujemy, że Księżyc krąży dookoła naszej Ziemi, a wszystkie Planety dookoła Słońca. Poznamy Znaki Zodiaku i zaobserwujemy wszystkie Gwiazdozbiory nieba północnego.

Źródło: Planetarium Orbitek

Będziemy uczyć się i zarazem świetnie bawić, odkrywając tajemnice kosmosu z Planetarium Orbitek!

Zgłoszenia pod numerem telefonu 606611845 lub na adres e-mail: hajduk-anna@wp.pl

Projekt realizowany w ramach programu Współ/kultura 2019

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2019-10-22 17:00 do 2019-10-22 19:00

adres
Siemianowickie Centrum Kultury, Niepodległości, Siemianowice Śląskie, Polska

Lista pełna – brak miejsc.

PROSIMY ZABRAĆ PODUSZKI.

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.