Wakacyjne działania z Grajfką dla dzieci

dla rodzinkinokulturazajęcia dla dzieci w wieku szkolnym

W każdy lipcowy czwartek zapraszamy dzieci do kina. Obejrzą film animowany i aktywnie spędzą czas podczas tematycznie związanych z nim warsztatów. ??? ?

2 LIPCA wystartowały „Wakacyjne działania z Grajfką dla dzieci” w Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie!

Jakie filmy zobaczymy w Kinie Grajfka? Poniżej prezentujemy harmonogram projekcji i warsztatów:

16 lipca 2020 godz. 10:00
Misja Yeti” reż. Pierre Greco, Nancy Forest Savard, Kanada, 2017
animowany

Czy legendarny Yeti istnieje? A może jest tylko legendą?
Młody i niezwykle dociekliwy naukowiec Simon oraz szukająca przygód detektyw Nelly wyruszą w podróż w najwyższe góry świata, żeby się o tym przekonać. Celem ich misji będzie odnalezienie legendarnego stwora, a drogę ma im wskazać zaszyfrowany pamiętnik pewnego zaginionego odkrywcy… i kłapiący ciągle dziobem wesoły ptak Jazzman. Czy uda im się spotkać włochate stwory z wielkimi stopami? I wreszcie… czy straszny Yeti jest naprawdę taki straszny?

Zwiastun filmu:

Po filmie spotkanie z podróżniczką i opowieść o Nepalu.

23 lipca 2020 godz. 10:00
Robinson Crusoe” reż. Vincent Kesteloot, Ben Stassen, Belgia, Francja, 2016
animowany

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoło niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

Zwiastun filmu:

Po filmie spotkanie z książką

30 lipca 2020 godz. 10:00
Manu.Bądź sobą!” reż. Christian Haas, Niemcy, 2019
animowany

Jerzyk Manu dorasta w kochającej rodzinie mew, wierząc, że on również jest mewą. Przy nauce latania i nurkowania stopniowo przekonuje się jednak, że należy do zupełnie innego gatunku ptaków… Odrzucony przez mewie stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu swojej prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka sympatyczne rodzeństwo jerzyków i zabawnego indyka, który marzy o lataniu. Wkrótce wszystkie ptasie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoło gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Jak się okaże, w różnorodności tkwi wielka siła.

Po filmie warsztaty plastyczne

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat, liczba miejsc na warsztatach ograniczona maksymalnie 10 osób ❗️

? Koszt udziału w jednych zajęciach 20 PLN.
ℹ️ Więcej informacji: barbara_g@chck.pl tel. 32 349 78 69/63
http://kino.chck.pl/wakacyjne-dzialania-z-grajfka/

kino grajfka za rogiem wakacje

Źródło: Kino Grajfka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2020-07-30 10:00 do 2020-07-30

adres
Henryka Sienkiewicza 3, 41-500 Chorzów, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.