Wakacyjne warsztaty dla dzieci z dorosłymi – sierpień 2022

dla rodzinkulturarękodziełosztukazajęcia artystycznezajęcia kreatywnezajęcia plastyczne

Już za chwilę wakacje, zapraszamy więc do spędzenia części tego czasu w naszej pracowni!

W tym roku przygotowaliśmy nietypową ofertę, którą kierujemy nie tylko do dzieci, ale również młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Chcemy zaangażować wszystkie grupy wiekowe do rozwijania swojej twórczości i kreatywności, a także miłego spędzenia wolnego czasu w mieście.
Zapraszamy na nietypowe poranne zajęcia ,w czasie których chcemy zorganizować przestrzeń twórczą dla dzieci i dorosłych. a więc zapraszamy dzieci z rodzicami albo dziadkami albo jeszcze innymi dorosłymi, którzy mają rano czas i chcieliby z dziećmi wspólnie popracować.
Przed nami cztery dni sierpnia, w czasie których poznamy cztery techniki rękodzieła i będziemy tworzyć niepowtarzalne prace.
A wszystko wspólnie – dzieci z dorosłymi, co pozwoli spędzić trochę czasu razem w oderwaniu od codzienności i zabiegania, w twórczej i artystycznej atmosferze.
Z zajęć, każdy uczestnik i starszy i młodszy, wyjdzie z własnoręcznie stworzonymi, niepowtarzalnymi, małymi dziełami sztuki.
2 sierpnia, godz. 10.00-13.00 –
Wypalanie w drewnie –
pirografia to jedna z technik pracy w drewnie, której efektem są pięknie zdobione drewniane elementy, czy nawet całe meble. Pojęcie to pochodzi z języka greckiego i oznacza „pisanie ogniem”. Za pomocą specjalistycznych narzędzi wypala się naniesiony na drewno wzór.
Technika ta wbrew pozorom nie jest trudna, wystarczy drewno, narzędzia i sprawna ręka. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.
W czasie zajęć uczestnicy poznają podstawy pirografii oraz stworzą za jej pomocą różne drewniane cuda (w zależności od chęci i tempa pracy)
4 sierpnia godz. 10.00-13.00 –
Szklana mozaika –
mozaika jest techniką dekoracyjną znaną od starożytności. Wszyscy znamy misterne obrazy ułożone z setek tysięcy maleńkich kosteczek. Poza tym mozaika co jakiś czas gości w naszych domach jako modny element wystroju wnętrz.
Tym razem mozaikę wykorzystamy jako kreatywny sposób na spędzenie czasu i stworzenie niepowtarzalnych podkładek, według własnego wzoru i pomysłu.
9 sierpnia godz. 10.00-13.00 –
Tworzenie mydeł glicerynowych -pierwsze mydła powstały już w starożytności. Towarzyszą nam w codziennym życiu, prawie na każdym kroku, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Teraz chcemy zaprosić je do naszej pracowni i przyjrzeć im się z bliska!
Uczestnicy zajęć poznają podstawy tworzenia mydeł z gliceryny, dowiedzą się w jaki sposób nadać im pożądany kształt, kolor czy zapach. A efektem ich pracy będą różnokształtne i różnokolorowe wakacyjne mydełka, w zależności od preferencji i tempa pracy.
11 sierpnia godz. 10.00-13.00 –
Malowanie na tkaninach – ta technika, w jakiejś formie, jest znana każdemu. Na naszych warsztatach, dzięki specjalnym farbom, można ponieść się wyobraźni i wymalować unikatowe koszulki, torby, plecaki, czy nawet buty. Wystarczy odrobina umiejętności, odpowiednie farby, pędzle i dużo kreatywności.
Na warsztatach uczestnicy stworzą unikatowe wakacyjno-letnie torby według własnego wzoru i pomysłu. Wszystkie potrzebne narzędzia oraz materiały zapewnia pracownia.
Terminy : 2.4.9.11 sierpnia 2022 (do wyboru)
Godziny : 10.00 do 13.00
Koszt zajęć:
– para (dorosły + dziecko) : 175 zł; kolejna osoba 80 zł (za jeden dzień)
uczestnicy stałych zajęć w sezonie 2021/22 : (para) 160 zł
– rabat 5% w przypadku zgłoszenia do 30 czerwca
Zapraszamy osoby od ok 6 roku życia.
Jak zarezerwować miejsce?
– należy przysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/mjxt9kYq5sWTBDpp6
– razem z formularzem należy przysłać zadatek w wysokości 40 zł na konto Luna-Art 68 1090 2590 0000 0001 4701 9539 (Santander) (wpisując imię nazwisko i rodzaj zajęć) lub osobiście w pracowni.
Zadatek gwarantuje wstępną rezerwację miejsca i nie jest zwracany w przypadku nie stawienia się na zajęciach. Jest zwracany tylko w przypadku odwołania zajęć z naszej strony (np. w razie zebrania się zbyt małej grupy). Resztę dopłacamy po przyjściu na zajęcia.
– wszystkie osoby, które wyślą zgłoszenie do 30 czerwca mają 5% rabatu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2022-08-11 10:00 do 2022-08-11 13:00

adres
Księcia Józefa Poniatowskiego 6, 41-500 Chorzów, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.