Zima w mieście – ferie w Katowicach

dla rodzinkulturaplenersportzabawazajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnymzajęcia dla dzieci w wieku szkolnymzajęcia dla młodzieźy

Duża część dzieci spędzi ferie zimowe w mieście. To dla nich organizowana jest akcja „Zima w mieście”. Różnorodna oferta atrakcji przygotowanych na czas ferii obejmuje takie dziedziny jak sport czy kultura.

Zimowe pobudzanie wyobraźni

W akcję „Zima w mieście 2024″ włączyła się m.in. Miejska Biblioteka Publiczna. W wybranych filiach mali miłośnicy książek, w ramach zorganizowanych zajęć pod nazwą „Ferie z książką”, będą mogli przeżyć niezwykłe przygody z dziećmi z Bullerbyn, Enolą Holmes, Julką i Krzysiem, Marcelinką oraz Nelą reporterką. Wszystkie zajęcia prowadzone będą na miejscu, w bibliotekach, a udział w nich jest bezpłatny. Udział w akcji mogą wziąć dzieci w wieku od 7 do 12 lat, obowiązuje pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. Szczegóły można znaleźć pod adresem: mbp.katowice.pl.

Kolejną bezpłatną możliwością spędzenia ferii w artystyczny sposób jest zimowe muzykowanie zorganizowane przez Katowice Miasto Ogrodów. W trakcie zajęć będzie można posłuchać różnorodnych gatunków muzycznych, a także samemu poeksperymentować z dźwiękami, stworzyć pierwsze rytmy czy pośpiewać swoje ulubione piosenki. Młodzież będzie miała także możliwość tworzenia i wybierania swoich utworów oraz improwizacji przy akompaniamencie na żywo. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na indywidualne zajęcia w każdy dowolny dzień na następujące godziny: 14.00 – dzieci w wieku od 3-6 lat, 15.00 – dzieci w wieku 7-9 lat lub 16.00 – młodzież w wieku 10-15 lat. Obowiązkowe zapisy należy kierować pod adres: zdzislaw.smucerowicz@miasto-ogrodow.eu.

Również Miejskie Domy Kultury przygotowały ofertę na spędzenie ferii w kreatywny sposób. MDK „Ligota” zaprasza na zimowe warsztaty artystyczne, MDK „Południe” stawia na zabawy folkowe i warsztaty regionalne pod hasłem „Straszki Śląskie”, turniej gry planszowej „Niezłe Ciacho” oraz warsztaty plastyczne. Dodatkowo zaplanowano seanse filmowe z cyklu „Kino w Kostuchnie” oraz liczne zabawy i animacje z udziałem Pana Kleksa. Natomiast MDK „Szopienice-Giszowiec” przygotowało bogaty wachlarz zajęć, w którym znajdą się m. in. warsztaty plastyczne, aktywne zajęcia rekreacyjne oraz wyjścia do kina. Po szczegółowe informacje odsyłamy na strony internetowe poszczególnych MDK-ów.

Ruch to zdrowie!

Zaplanowane zostały również liczne atrakcje sportowe. W zależności od warunków pogodowych dostępne będą lodowiska „pod chmurką”. Lodowisko Murcki udostępnia swoją taflę codziennie za darmo dla osób, które wyposażone są we własny sprzęt. Istnieje możliwość wypożyczenia łyżew, kasku oraz pingwinków na miejscu. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-10.00 (we wtorki i czwartki 20.15-21.30) można również spróbować swoich sił w grze w hokeja. Również z lodowiska przy katowickim rynku można korzystać bezpłatnie. Dodatkowo 29.01-2.02 od 11.30-12.30 oraz 3-4.02 od 12.30-13.30 będzie istniała możliwość nauki jazdy na łyżwach. Więcej informacji o zapisach można znaleźć na profilu FB Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Dla uczniów, którzy wolą spędzać swój czas wolny w wodzie, miasto również przygotowało atrakcje. Na terenie basenów: Burowiec do 26.01, Brynów – 29.01-4.02 oraz Zadole – 7-13.02 działa wodny tor przeszkód. W ramach zakupionego biletu basenowego z atrakcji mogą korzystać dzieci i młodzież do 18 roku życia. Tor ma długość 18 metrów i składa się z różnego rodzaju przeszkód i platform, m.in. kozła, pajęczyny czy zjeżdżalni.

W ofercie na ferie w Katowicach nie brakuje też warsztatów dla miłośników sztuk walki, gimnastyki artystycznej, siatkówki czy piłki nożnej. Wiele ośrodków zaplanowało warsztaty, w których każdy młody adept będzie mógł spróbować swoich sił. To zajęcia przygotowane np. przez:

  • KS Capoeira Camangula – „Ferie z Capoeirą”, Hala MOSiR, ul. Józefowska 40
  • UKS Carramba Katowice – zajęcia z gimnastyki artystycznej, Hala MOSiR, ul. Józefowska 40
  • UKS Sokół 43 – zajęcia z siatkówki, Szkoła Podstawowa nr 44, ul. Brynicy 7
  • ZUKS GKS Katowice – zajęcia z zapasów, akrobatyki oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe, Hala MOSiR, ul. Józefowska 40

Więcej informacji na stronach internetowych i profilach w serwisie Facebook poszczególnych klubów.

Laserowy paintball

Na szczególną uwagę zasługują Laserowe Potyczki, które odbędą się 3-4 lutego 2024 w Hali Sportowej Józefowska. Współpraca MOSiR Katowice z ekipą ATPTournament i Fundacją TAK zaowocowała ciekawą propozycją, która łączy elementy gier komputerowych z aktywnością sportową. Będą to rozgrywki imitujące gry komputerowe z elementami aktywności sportowej. LaserTag to sport zespołowy przypominający gry Paintball lub ASG, w którym farba jest zastąpiona niewidzialną wiązką świetlną. Gracze w trakcie potyczki zostają zaopatrzeni w repliki laserowe oraz opaski z zestawem czujek, a arena do gry zostanie specjalnie przygotowana i wypełniona dmuchanymi przeszkodami. Zabawa ta gwarantuje bezpieczeństwo i zapewnia świetną zabawę nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla całych rodzin! Rozgrywki odbywać się będą w 7-osobowych zespołach w godzinach 10.00-16.00. Informacje o zapisach dostępne są na stronie internetowej MOSiR Katowice.

Źródło:

Urząd Miasta Katowice

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Informacje

data
2024-02-11 do 2024-02-11

adres
Rynek, 40-000 Katowice, Polska

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.