Żywa szopka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

dla rodzinplenerświąteczniezajęcia przyrodnicze

Zwiedzanie ogrodu zoologicznego kojarzy Wam się głównie z porą ☀ letnią? Nic bardziej mylnego! Do zoo warto wybrać się także ❄ zimą.

W cieplejsze dni na wybiegach zewnętrznych śląskiego zoo zobaczyć można spacerujące zwierzęta. O ile widok jeleni czy kuców w zimowej scenerii nikogo specjalnie nie dziwi, to już słonie bawiące się w śnieżnej zaspie mogą być zaskoczeniem dla niejednego zwiedzającego. Wbrew pozorom, zimą zoo nie jest ospałe, a zwierzęta można obserwować nie tylko w ogrzewanych pawilonach.

Jak co roku w okresie ❄ ❄ Świąt Bożego Narodzenia, w śląskim zoo zagości ??? żywa szopka. Podobnie jak w poprzednich latach będzie można ją zobaczyć w okolicy pawilonu dydaktycznego. Oprócz figur Świętej Rodziny i Trzech Króli, w szopce zobaczymy żywe zwierzęta mieszkające w naszym zoo ??? – osiołki, kozy karłowate i owieczki.
Pamiętajcie jednakże o zmienionych godzinach otwarcia naszego ogrodu w okresie świąteczno-noworocznym! W tym roku w Wigilię Bożego Narodzenia (24.12.2019r.) zoo będzie nieczynne dla zwiedzających. W I i II dzień świąt zoo będzie można zwiedzać od 9:00 do 16:00. W Sylwestra zwierzęta odwiedzać będzie można o godzinę krócej – zoo będzie czynne do 15:00, a w Nowy Rok do 16:00.

Zapraszamy serdecznie!

Źródło: Śląski Ogród Zoologiczny (FB)

Zobacz również:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje

data
2020-01-06 do 2020-01-06

adres
Śląski Ogród Zoologiczny, promenada Generała Jerzego Ziętka, Chorzów, Polska

Na wszystkich, którzy w dniach od 21.12.2019 do 6.01.2020 r. zdecydują się odwiedzić śląskie zoo, czeka świąteczna promocja! W tych dniach bilety wstępu do zoo kupicie w cenie 7,50zł (normalny) i 2,50zł (ulgowy). Bilety w promocyjnych cenach do nabycia wyłącznie w kasie zoo!

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.