Żywa szopka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

dla rodzinplenerświąteczniezajęcia przyrodnicze

Zwiedzanie ogrodu zoologicznego kojarzy Wam się głównie z porą ☀ letnią? Nic bardziej mylnego! Do zoo warto wybrać się także ❄ zimą.

W cieplejsze dni na wybiegach zewnętrznych śląskiego zoo zobaczyć można spacerujące zwierzęta. O ile widok jeleni czy kuców w zimowej scenerii nikogo specjalnie nie dziwi, to już słonie bawiące się w śnieżnej zaspie mogą być zaskoczeniem dla niejednego zwiedzającego. Wbrew pozorom, zimą zoo nie jest ospałe, a zwierzęta można obserwować nie tylko w ogrzewanych pawilonach.

Jak co roku w okresie ❄ ❄ Świąt Bożego Narodzenia, w śląskim zoo zagości żywa szopka. Podobnie jak w poprzednich latach będzie można ją zobaczyć w okolicy pawilonu dydaktycznego. Oprócz figur Świętej Rodziny i Trzech Króli, w szopce zobaczymy żywe zwierzęta mieszkające w naszym zoo – osiołki, kozy karłowate i owieczki.
Pamiętajcie jednakże o zmienionych godzinach otwarcia naszego ogrodu w okresie świąteczno-noworocznym! W tym roku w Wigilię Bożego Narodzenia (24.12.2019r.) zoo będzie nieczynne dla zwiedzających. W I i II dzień świąt zoo będzie można zwiedzać od 9:00 do 16:00. W Sylwestra zoo będzie nieczynne, a w Nowy Rok czynne do 9:00 do 16:00.

Zapraszamy serdecznie!

Źródło: Śląski Ogród Zoologiczny (FB)

Zobacz również:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Informacje

data
2024-01-07 do 2024-01-07

adres
Śląski Ogród Zoologiczny, promenada Generała Jerzego Ziętka, Chorzów, Polska

Od 18.12.2023 do 7.01.2024 r. 

Reklama

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.