Czy niemożliwe może stać się możliwe?
Recenzja książki, która wzmacnia wiarę we własne możliwości. „Yeti, w którego nikt nie wierzył”.
Co to w ogóle znaczy, że coś jest niemożliwe? Autorska książka „Yeti, w którego nikt nie wierzył” Asi Olejarczyk, odpowiada nam (a raczej naszym dzieciom) na to pytanie. Niemożliwe oznacza, że nie wierzymy, że coś jest możliwe – że jest wykonalne, że może istnieć.
Na przykładzie historii pewnego głęboko zakompleksionego Yeti, żyjącego w odległych partiach Himalajów, dzieci mogą zwiększyć wiarę we własne umiejętności. Pani Asia, autorka tej książeczki, pokazuje i tłumaczy im w bardzo przystępny sposób potrzebę wiary w siebie.
Nikt we mnie nie wierzy
Tytułowy Yeti przybywa z odległych Himalajów do jedynego chłopca, który w niego uwierzył. Początkowo relacja między nimi nie jest łatwa. Yeti znika, gdy mama chłopca mówi, że w niego nie wierzy, znika, gdy chłopiec śmieje się z jego obrazka. Z czasem jednak oboje się uczą – chłopiec, że w relacjach międzyludzkich warto postępować empatycznie, z wyczuciem, że podkreślanie dobrych cech oraz unikanie krytykowania pozwala budować pewność siebie w innych. Jest to również nauka dla rodzica, jak warto podchodzić do małej, niedojrzałej osobowości, jaką jest nasze dziecko.
Yeti natomiast uczy się, jak budować własną osobowość, jak ważna jest znajomość własnych mocnych stron.
Z resztą, jak mówi sam Yeti:
– Jestem yeti (…) Lubię kakao, cenię sobie dobre żarty i dobrą muzykę, mam duszę artysty i jestem z tego dumny.
Książeczkę polecam do czytania dzieciom, jest ciepła, mądra i wzruszająca, a obecnie wcale nie jest tak łatwo znaleźć coś, co WARTO dziecku przeczytać.
Komentarze (0)
Możliwość komentowania została wyłączona.