Atrakcje dla dzieci w Katowicach

2020-06-22 16:09 M&M mama Atrakcje dziecięcePodróże z dzieckiemZabawaZwiedzanie

Jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem lub zorganizować mu dzień pełen wrażeń? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, zwłaszcza w czasie wakacji lub ferii zimowych. Atrakcje dla dzieci w Katowicach przychodzą z pomocą!

Poniżej przedstawiamy 7 ciekawych atrakcji w Katowicach, które zachwycą twoją latorośl.

1. Nibylandia

Sala zabaw w klimacie Piotrusia Pana wzbudzi pozytywne emocje nawet u dorosłej osoby. Fantastycznie urządzone centrum oddaje prawdziwego ducha Nibylandii. Do dyspozycji dzieci są m.in: Zamek Piracki, Zamek Księżniczki, Kangurza Kajuta, Strażnica Elfów i inne bajkowe atrakcje. W Nibylandii można zorganizować również urodziny, a do dyspozycji gości są specjalne salki urodzinowe.

Dla najmłodszych dzieci (do 4. roku życia) przygotowano Przystań Maluchów, w której znajdują się przeszkody i atrakcje dopasowane stopniem trudności do wieku dzieci. Podczas gdy dzieci zajęte są zabawą, rodzice w tym czasie mogą zrelaksować się przy kawie i kawałku ciasta.

2. 1000 klocków – kreatywne centrum zabaw

1000 klocków to miejsce, gdzie będą dobrze bawić się zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Sala jest wyposażona w ponad 100 tysięcy klocków LEGO, które tylko czekają na pomysły Twojego dziecka! Do dyspozycji dzieci są duża piaskownica z klockami, miasteczko LEGO City i Duplo, makiety oraz tor zjazdowy dla samochodów. Dorośli i opiekunowie mogą świetnie spędzić czas układając LEGO XXL, a na starsze dzieci czekają roboty LEGO oraz kreatywna nauka angielskiego z wykorzystaniem klocków.

Atrakcje dla dzieci w Katowicach – 1000 klocków, Katowice

1000 klocków to świetne miejsce na rodzinne popołudnie, a także dobry sposób na rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Nie tylko u dzieci!

3. Festiwal Czekolady – dla małych i dużych!

Festiwal Czekolady w Katowicach odbędzie się w tym roku 7-8 marca. Jest ciekawym wydarzeniem, także duchowym, bo kto nie kocha czekolady? 😉 Dzieci będą się świetnie bawić w strefie Czekoladowego Kina, gdzie przewidziane są seanse dla najmłodszych oraz w strefie Kreatywnych Zabaw z Czekoladą, w której będą mogły dać się ponieść wyobraźni i uwolnić swoją kreatywność. Ostatnim przystankiem, w którym musicie przystanąć ze swoim dzieckiem, są warsztaty cukiernicze dla dzieci. Jadalne zwierzaki np. jeże z owoców lub pandy z czekolady, to absolutne must see na festiwalu czekolady! Dodatkowo, twoje dziecko nauczy się robić i dekorować praliny oraz robić lizaki z karmelu pod okiem prawdziwych mistrzów cukiernictwa.

Festiwal Czekolady w Katowicach

Więcej informacji:

4. Muzeum Najmniejszych Książek Świata

Nasza kolejna propozycja jest trochę inna od pozostałych. Muzeum Najmniejszych Książek Świata Zygmunta Szkocnego to atrakcja dla nieco starszych dzieci oraz ich rodziców. Na wystawie można obejrzeć miniaturowe wersje dzieł polskiej literatury oraz biografie znanych osób. W miniaturowych książkach są też opisane istotne dla ludzkości wydarzenia np. pierwszy lot w kosmos lub przyłączenie Polski do NATO.  Warto wybrać się na wystawę przy okazji zwiedzania Katowic. Muzeum jest fascynującym miejscem nie tylko dla dorosłych, a miniaturowe dzieła są dobrym pretekstem do lekcji historii, którą można przekazać w ciekawy, nietypowy sposób.

5.  Legendia – Jama Bazyliszka

Jama Bazyliszka jest fantastycznym centrum multimedialnym, w którym dobrze będzie bawić się cała rodzina! Na spragnionych wrażeń czeka Game Room, czyli pokój gier, w którym można zagrać w cymbergaja, wyścigi samochodowe i inne gry na automatach. Dla najmłodszych przygotowano Gaj Urwisów, czyli baseny wypełnione plastikowymi piłeczkami. Poszczególne baseny łączą tajemnicze przejścia i ekscytujące labirynty.

Atrakcje dla dzieci w Katowicach – Jama Bazyliszka – Gaj Urwisów

Dla dzieci i rodziców pragnących wcielić się w łowcę potworów, czeka laserowy paintball i polowanie na Bazyliszka! Atrakcja polega na przejeździe bolidem przez świat Bazyliszka w formie multimedialnych scenariuszy. W trakcie podróży przez magiczną krainę, należy mieć w gotowości broń laserową. Zdjęcia z przejazdu możesz kupić razem z zabawkami w Jarmarku Kurkowo, czyli w sklepie z pamiątkami z magicznej krainy.

Jama Bazyliszka

Kolejną atrakcją, którą znajdziesz w Legendii, jest duży, dmuchany zamek, który dostarcza niesamowitych wrażeń dzieciom lubiącym skakać i zjeżdżać na zjeżdżalni. Jeżeli nadal będziecie szukali nowych wyzwań, Jama Bazyliszka oferuje również wypożyczalnie gier planszowych, w które możecie zagrać z całą rodziną.

6. Fajne Miejsce Bawialnia i Kawiarnia Gili Gili

Fajne Miejsce Gili Gili to wyjątkowe miejsca, które zostało stworzone w oparciu o założenia pedagogiki Montessori. Bawialnia oferuje chwilę relaksu rodzicom oraz jest ciekawą formą spędzenia wolnego czasu dla dzieci. Co wyróżnia Fajne Miejsce? Zdecydowanie podejście do zabawy. Nie znajdziecie tu pstrokatych zabawek, które wypełniają całe pomieszczenie. Według filozofii Montessori najważniejsza jest przestrzeń, która pozwala na rozwój kreatywności.

Atrakcje dla dzieci w Katowicach – Bawialnia i Kawiarnia Gili Gili

Z tego powodu w Gili Gili jest ograniczona ilość bodźców, a strefy zabawy zostały podzielone na uwielbiane przez dzieci odgrywanie ról (zabawa w dom), strefę sensoryczną oraz warsztatową, w której można zorganizować też urodziny. Fajne Miejsce bawi i uczy oraz pozwala rozwijać dzieciom indywidualne zdolności np. poprzez sensoplastykę. W bawialni są organizowane też warsztaty dla dzieci i rodziców, które dotyczą zabaw edukacyjnych, takich jak warsztaty z darami Froebla.

Bawialnia i Kawiarnia Gili Gili

7. Bombel Cafe

Bombel Cafe to propozycja zabawy w zgodzie z naturą! Nie znajdziecie tu plastikowych zjeżdżalni i pstrokatych zabawek, ponieważ wszystkie elementy bawialni są skonstruowane z drewna. Królują stonowane, spokojne kolory oraz dużo przestrzeni do kreatywnej zabawy. Bombel jest inspirowany pedagogiką Waldorfską, która zakłada wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka bez pośpiechu i presji, kładąc jednocześnie nacisk na kreatywność.

Atrakcje dla dzieci w Katowicach – Bombel Cafe

Większość zabawek w Bomblu jest nastawionych na odgrywanie ról, które są ulubioną zabawą dzieci lubiących naśladować czynności wykonywane przez dorosłych. Stylowa, kreatywna bawialnia i kawiarnia w jednym? To wszystko znajdziecie w Bombel Cafe.

Katowice są pełne kreatywnych miejsc, w których można spędzić miło czas z całą rodziną i w których ciekawe świata dzieci na pewno nie będą się nudzić. Wymienione wyżej atrakcje dla dzieci pozwalają na rozwój ich wyobraźni i są świetnym sposobem na spędzenie rodzinnego popołudnia.

Zobacz również:

Czytaj również nasze najnowsze artykuły:

Komentarze (4)

 1. henryka pisze:

  Świetne atrakcje dla dzieci! Jeśli chodzi o Katowice, to chyba lista jest kompletna. Sama często chodzę z dziećmi do różnych miejsc na ciekawe wycieczki w weekend. Ogólnie, cały Śląsk jest pełen ciekawych i atrakcyjnych i pełnych historii miejsc, do których warto pójść na zwiedzanie.

 2. Ela pisze:

  Moim zdaniem brakuje jeszcze Bajki Pana Kleksa!

 3. M&M mama pisze:

  Za to tutaj jest na pierwszym miejscu: https://dziecilubiaslaskie.pl/artykuly/atrakcje-dla-dzieci-na-slasku/ 🙂 i jeszcze osobny artykuł o Bajce Pana Kleksa: https://dziecilubiaslaskie.pl/artykuly/bajka-pana-kleksa-juz-otwarta/

 4. Daria pisze:

  Nie wiem dlaczego został pominięty Guliwer? To chyba najlepsza bawialnia na Śląsku nie tylko w Katowicach.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.