Festiwal Czekolady w Katowicach

2020-01-23 20:22 M&M mama FestiwaleJedzenieKobietaPodróże z dzieckiemZabawa

Najlepszy prezent na Dzień Kobiet? – Czekolada!


Prawie każda kobieta i ta dorosła, i ta jeszcze całkiem mała, kocha czekoladę – to najlepszy prezent, żadne kwiaty czy inne drobiazgi – postaw na czekoladę!

Pokaż, że potrafisz wyrażać uczucia i umiesz uszczęśliwić swoją ukochaną: zabierz ją na Festiwal Czekolady w Katowicach (Galeria Szyb Wilson) 7 – 8 marca 2020.

Niezapomniane smaki na Festiwalu Czekolady w Katowicach

Obdarowana będzie zachwycona bez względu na to jaką czekoladę lubi. Gorzką, mleczną, deserową, białą, a może gorącą z bitą śmietaną i posypką? Wszystkie te niesamowite smaki, kształty, kolory i ta szczypta tajemniczości, jaka bez wątpienia jest w każdej tabliczce czekolady znajdziesz na Festiwalu Czekolady.

Na miłośników  słodyczy czekają  stoiska pełne fantastycznych smaków, a to wszystko za sprawą ziarna kakaowca, od którego zaczyna się ta historia „Bean to bar”.

Festiwal Czekolady w Katowicach

Producenci czekolady z Polski i z zagranicy zachwycą wyborem kolorowych pralin i różnorodnością czekoladowych tabliczek. Zapach czekolady będzie unosił się w całym mieście. Magiczne aranżacje, atrakcyjny program i wielu znakomitych gości. CZEKOLADA POMAGA, dlatego nasze tabliczki i słodycze trafią do honorowych dawców krwi, biorących udział w akcji „Oddaj krew za torbę słodyczy”, w którą od lat angażują się znane marki. Do festiwalowej codzienności należeć będą warsztaty cukiernicze oraz otwarte dla szerokiej publiczności pokazy cukierniczych mistrzów. Można będzie również spróbować swych sił w Mistrzowskim Konkursie Tortów dla amatorów.

Wielbicieli czekolady i innych słodkości, wszystkich zakochanych oraz entuzjastów domowych wypieków, zapraszamy na najsłodsze wydarzenie w Katowicach.

Festiwal Czekolady w Katowicach

W programie:

1. Strefa wystawiennicza manufaktur polskich i zagranicznych: czekolady, praliny, muffiny, torty, ciasta i ciastka, lizaki, cake pops, fondue, czekolada na gorąco i wiele innych słodkich niespodzianek, których nie znajdziemy na półkach w supermarkecie. 

2.  Strefa warsztatów dla dzieci: Jadalne zwierzaki: słodkie pandy z masy cukrowej, dekorowanie pierników, kwiaty z papieru waflowego, jeże z owoców, warsztaty z robienia i dekorowania pralin – warsztaty poprowadzą mistrzynie cukiernictwa, laureatki prestiżowych konkursów: Gabriela Górecka i Monika Kołodziej – Piela.

Festiwal Czekolady w Katowicach

Zrób wymarzonego lizaka i cukierka – warsztaty pracy z karmelem – zajęcia prowadzone przez Cukier Lukier z Lublina.

3. Strefa warsztatów dla dorosłych: Udekoruj wymarzony tort w domu – warsztaty z lepienia i z modelowania figurek w masie lukrowej prowadzone przez mistrzynię lukru Gabrielę Górecką.

4. Mistrzowski Konkurs Tortów i Małych Form Cukierniczych dla amatorów, w trakcie którego zachwycają nas jadalne arcydzieła sztuki cukierniczej.

5. Kurs zdrowych słodyczy dla dzieci – warsztaty dietetyczne z Agatą Kornacką, edukatorką żywienia „Czas na zielone”.

6. Strefa kreatywnych zabaw z czekoladą

7. Prelekcje:

1. O fenomenie szwajcarskiej czekolady opowie Krzysztof Sankowski, dystrybutor marki FAVARGER

2. Od ziarna do tabliczki „Bean to bar”, czyli jak zrobić czekoladę w domu – rozmowa z Janem Woźniakiem, właścicielem manufaktury Beskid Chocolate

3. Quiz czekoladowy z nagrodami dla zwiedzających – „Wszystko z miłości do czekolady”

4. Rozmowa o zdrowych słodkościach z dietetykiem Agatą Kornacką „Czas na zielone” – spotkanie dla świadomych rodziców

Festiwal Czekolady w Katowicach

8. Strefa Czekoladowego Kina: seanse dla dzieci  i romantycznie dla Pań z gorąca czekoladą. Tytuły są słodką, czekoladową niespodzianką!

9. Akcja Społeczna „Oddaj krew za torbę słodyczy” wspólnie z Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

10. Strefa kreatywnych zabaw z czekoladą

Więcej na naszym fanpage’u: Festiwal Czekolady w Katowicach – Galeria Szyb Wilson

Serdecznie zapraszamy! Obecność obowiązkowa!

https://www.biletomat.pl/festiwale/festiwal-czekolady-katowice-8920/

Kontakt: festiwal@weform.com.pl, wspolpraca@weform.com.pl

Źródło: Monika Jaszcza, WeForm

Zobacz również:

Festiwal Czekolady w Katowicach

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.