Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Katowicach

2023-11-22 10:00 M&M mama

Jarmark Świąteczny na katowickim rynku już się rozpoczął! Potrwa aż do 7.01.2024.

Na rynku w Katowicach znajdziemy prawie 100 domków, a w nich kilkudziesięciu wystawców. Możemy zrobić zakupy dla siebie, jak i znaleźć coś na prezent dla najbliższych. Produkty dostępne na Jarmarku Świątecznym pomogą udekorować dom i wigilijny stół oraz stworzyć niepowtarzalną, świąteczną atmosferę.
Propozycji jest naprawdę wiele: rękodzieło, kolorowe, drewniane zabawki i ozdoby na choinkę w tym ręcznie malowane bombki.

Stroiki z suszonych owoców. Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach.

Do kupienia również ceramika, artystyczne wyroby ze szkła i z drewna, świeczniki i stroiki z suszonych owoców, kartki świąteczne, kalendarze adwentowe oraz artystyczna biżuteria. Można by wymieniać dalej, bo jest w czym wybierać, ale chyba lepiej wybrać się do centrum Katowic i samemu zobaczyć 🙂

Pierniki duże i małe. Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach.

Produkty spożywcze jakie możemy nabyć podczas Jarmarku to między innymi naturalne miody pszczele, tradycyjne wędliny i sery, pierniki a także wina i nalewki z różnych stron świata. Pod specjalnie przygotowaną wiatą możemy rozgrzać się ciepłą kawą, herbatą, grzanym winem, piwem lub ponczem. W strefie gastronomicznej są też foodtrucki i stanowiska z ciepłymi posiłkami. Do spróbowania specjały kuchni śląskiej, węgierskiej i hiszpańskiej.

Dni i godziny otwarcia Jarmarku w Katowicach

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Katowicach potrwa aż do 7 stycznia.
Będzie czynny codziennie:

  • od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 20.00
  • od piątku do niedzieli od 10.00 do 21.00.

Atrakcje dla dzieci

Godną uwagi atrakcją dla najmłodszych jest na pewno karuzela. Najmłodszych ucieszy też diabelski młyn, który od kilku sezonów stawiany jest przed wejściem do Teatru Śląskiego.

Karuzela dla dzieci. Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach.

Dla bardziej aktywnych już niedługo otwarte zostanie lodowisko. Na placu przed Skarbkiem znajdziemy też szopkę bożonarodzeniową, domek św. Mikołaja i baśniowy pociąg.
Dzieci z pewnością zainteresuje kolejna ciekawa atrakcja – kraina bajek z animacjami i muzyką. W każdym domku umieszczone są inne figurki.

Czas spędzony na Jarmarku umila świąteczna muzyka, występy i koncerty, a piękne świąteczne dekoracje tworzą magiczną atmosferę.

Poncz dla zmarzluchów i zeszłoroczne kubki 😉 Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach.
Regionalne produkty i zwierzęta 😉 Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach.

Komentarze (2)

  1. Sywia pisze:

    Polecisz jakiś możliwy parking w okolicy dla osób spoza aglomeracji?

  2. M&M mama pisze:

    W centrum Katowic trudno znaleźć miejsce parkingowe niestety. Można wykorzystać dwie darmowe godziny na parkingu Galerii Katowickiej lub trzy bezpłatne w Supersamie, chociaż w weekend i tak może być ciężko. W Strefie Kultury (tam gdzie NOSPR i Muzeum Śląskie) jest sporo miejsc parkingowych ale wtedy trzeba sobie zrobić około dwudziestominutowy spacer 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.