Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Katowicach

2022-11-11 16:38 M&M mama

Jarmark Świąteczny będzie otwarty od 18 listopada! Potrwa aż do 8.01.2023.

Na rynku w Katowicach znajdziemy kilkudziesięciu wystawców. Możemy zrobić zakupy dla siebie, jak i znaleźć coś na prezent dla najbliższych. Produkty dostępne na Jarmarku Świątecznym pomogą udekorować dom i wigilijny stół oraz stworzyć niepowtarzalną, świąteczną atmosferę.
Propozycji jest naprawdę wiele: rękodzieło, kolorowe, drewniane zabawki i ozdoby na choinkę w tym ręcznie malowane bombki.

Stroiki z suszonych owoców. Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach.

Do kupienia również ceramika, artystyczne wyroby ze szkła i z drewna, świeczniki i stroiki z suszonych owoców, kartki świąteczne, kalendarze adwentowe oraz artystyczna biżuteria. Można by wymieniać dalej, bo jest w czym wybierać, ale chyba lepiej wybrać się do centrum Katowic i samemu zobaczyć 🙂

Pierniki duże i małe. Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach.

Produkty spożywcze jakie możemy nabyć podczas Jarmarku to między innymi naturalne miody pszczele, tradycyjne wędliny i sery, pierniki a także wina i nalewki z różnych stron świata. Pod specjalnie przygotowaną wiatą możemy rozgrzać się ciepłą kawą, herbatą, grzanym winem, piwem lub ponczem. W strefie gastronomicznej są też foodtrucki i stanowiska z ciepłymi posiłkami. Do spróbowania specjały kuchni śląskiej, węgierskiej i hiszpańskiej.

Dni i godziny otwarcia Jarmarku w Katowicach

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Katowicach zostanie otwarty w piątek, 18 listopada i potrwa aż do 8 stycznia.
Będzie czynny codziennie:

  • od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 20.00
  • od piątku do niedzieli od 10.00 do 21.00.

Atrakcje dla dzieci

Godną uwagi atrakcją dla najmłodszych jest na pewno karuzela.

Karuzela dla dzieci. Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach.

Dla bardziej aktywnych już niedługo otwarte zostanie lodowisko. Na placu przed Skarbkiem znajdziemy też szopkę bożonarodzeniową, domek św. Mikołaja i baśniowy pociąg.
Dzieci z pewnością zainteresuje kolejna ciekawa atrakcja – kraina bajek z animacjami i muzyką. W każdym domku umieszczone są inne figurki.

Czas spędzony na Jarmarku umila świąteczna muzyka, występy i koncerty, a piękne świąteczne dekoracje tworzą magiczną atmosferę.

Poncz dla zmarzluchów i zeszłoroczne kubki 😉 Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach.
Regionalne produkty i zwierzęta 😉 Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach.

Komentarze (2)

  1. Sywia pisze:

    Polecisz jakiś możliwy parking w okolicy dla osób spoza aglomeracji?

  2. M&M mama pisze:

    W centrum Katowic trudno znaleźć miejsce parkingowe niestety. Można wykorzystać dwie darmowe godziny na parkingu Galerii Katowickiej lub trzy bezpłatne w Supersamie, chociaż w weekend i tak może być ciężko. W Strefie Kultury (tam gdzie NOSPR i Muzeum Śląskie) jest sporo miejsc parkingowych ale wtedy trzeba sobie zrobić około dwudziestominutowy spacer 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.