Akcja szczepienia lisów 18 – 27 września 2019 r.

2019-09-13 18:19 M&M mama

Nie należy podnosić szczepionek z ziemi ani wyprowadzać zwierząt domowych na tereny niezabudowane przez dwa tygodnie po zakończeniu akcji.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o przeprowadzeniu na terenie województwa śląskiego akcji szczepienia lisów wolno żyjących w okresie od 18 do 27 września 2019 roku. Nastąpi wtedy zrzucanie z samolotów specjalnej szczepionki.

146320 dawek szczepionki w województwie śląskim

Średnio na 1 km2 ma zostać rozrzuconych do 20 dawek szczepionki. W sumie na terenie całego województwa śląskiego zostanie wyłożonych 146320 dawek szczepionki. Szczepionka zatopiona jest w przynęcie w postaci małych brunatnych krążków  o zapachu „zepsutej ryby”. Szczepionki zostaną wyłożone nie tylko w lasach, ale i na pozostałych terenach zielonych  np. na polach, łąkach, w ogródkach działkowych, a nawet w parkach.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa o niepodnoszenie szczepionek z ziemi. Lisy wyczuwając zapach człowieka nie zjedzą dotkniętej kostki. Przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie wolno wyprowadzać zwierząt domowych na tereny niezabudowane.

Komentarze (0)

Możliwość komentowania została wyłączona.

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.