Projekt „Lacus”, czyli wokół tyskiego Jeziora Paprocańskiego

2021-06-13 19:50 Artykuł partnera portalu DZLS EdukacjaEkologiaPodróże z dzieckiemPrzyroda i ekologiaZwiedzanie

Muzeum Miejskie w Tychach startuje z nową propozycją edukacyjną. Kierujemy się na obszar unikalny i jeszcze niezbadany – Jezioro Paprocańskie. Stanie się centrum zainteresowania oraz inspiracją dla działań kreatywnych z pogranicza nauki i sztuki, a jako bohater – przybliży zagadnienia związane z biologią, geografią, fizyką i chemią. Czekają warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów.

Woda – poznaj jezioro
kameralne kreatywne plenerowe warsztaty rodzinne

Kolejna odsłona projektu „Lacus” – autorskiej propozycji edukacyjnej Pauliny Niemczyk, skupionej wokół Jeziora Paprocańskiego. To propozycja dla tych, którzy szukają pełnych ekscytacji i eksperymentów sposobów na spędzenie czasu z najmłodszymi.

Dlaczego życie bez wody jest niemożliwe? Tym razem Jezioro Paprocańskie stanie się pretekstem, aby poznać dobroczynny wpływ wody na organizm i funkcjonowanie człowieka. To tu odkryjesz i poznasz tajemnice wodnego ekosystemu, a przy tym w kreatywny i oryginalny sposób spędzisz czas!

Czekają zadania wzbudzające chęci eksploracji najbliższego otoczenia, a także pobudzające zmysły. Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki wspólnie poeksperymentują, odkrywając świat przyrody, geografii, chemii i fizyki. A efektem będzie stworzenie pracy plastycznej, której bazą stanie się model kropli wody.

data: 26 czerwca 2021 (sobota), godz. 10.00–12.00, 13.00–15.00 i 16.00–18.00
miejsce zbiórki:
 Ośrodek Rekreacyjny Paprocany (pomiędzy boiskiem do koszykówki a wodnym placem zabaw), Tychy
zapisy: Paulina Niemczyk, tel. 32 327 18 20–21, wew. 25, e-mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona
wstęp wolny

więcej: 
https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/woda-poznaj-jezioro/
https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/woda-poznaj-jezioro-2/
https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/woda-poznaj-jezioro-3/

Tychy, Paprocany
Paprocany – Tychy. Fot. kasia

„Lacus” to autorska propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, która w swojej twórczości artystycznej czerpie inspirację z natury, architektury i podróży. Ten interdyscyplinarny projekt badawczo–edukacyjny skierowany jest do dzieci i młodzieży z Tychów. Jego celem jest poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat ekosystemu Jeziora Paprocańskiego, także w kontekście historii tego miejsca oraz perspektyw turystyki i rekreacji. Poznanie specyfiki tego unikalnego obszaru umożliwią działania kreatywne z pogranicza nauki i sztuki, przybliżające zagadnienia związane z biologią, geografią, fizyką i chemii, jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów. Czas realizacji działań planowany jest do grudnia 2021 roku.

Zobacz również:

Paprocany – Tychy

Atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną, często odwiedzane przez mieszkańców Tychów jak i okolicznych miejscowości.

Tychy, Paprocany
Paprocany, plac zabaw. Fot. kasia

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.