Basen letni w Rudzie Śląskiej w Nowym Bytomiu

Aerobik w wodzie, zumba, pokazy karateków, gry i zabawy oraz dmuchany zamek dla najmłodszych – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekać będą na basenie letnim.

Basenie letni przy ul. Ratowników w Nowym Bytomiu

Kąpielisko letnie będzie czynne w okresie wakacyjnym codziennie od godz. 9:00 do godz. 19:00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej na cały dzień kosztuje 15 zł, z kolei dzieci i młodzież szkolna, atakże studenci do 25. roku życia oraz emeryci 60 + i renciści płacą za wstęp 8 zł. Dzieci do lat 5 korzystają z kąpieliska za darmo. Natomiast bilet dla osoby niepełnosprawnej kosztuje 6 zł.

Na basenie letnim przy ul. Ratowników jest też możliwość zakupu biletów dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób). Wtedy cena biletu od osoby wynosi 5 zł. Osoby chcące skorzystać z kąpieli w basenie letnim, które posiadają Rudzką Kartę Rodzina 3+ otrzymają 50% zniżki, a seniorzy z Rudzką Kartą Seniora 60+ zapłacą za bilet 6 zł. Dla dorosłych, którzy postanowią popływać po godz. 17:00 cena biletu wynosi 8 zł. Basen oferuje także wypożyczenie leżaka w strefie leżakowej (15 zł za dzień) oraz korzystanie z  szafki (5 zł/dzień).

Warto jednak przypomnieć, że z powodu obostrzeń związanych z pandemią na terenie obiektu będą obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

– Podczas działania kąpieliska będą obowiązywały wszystkie aktualne w danym czasie obostrzenia, które muszą być przestrzegane przez użytkowników. W tym obowiązkowa dezynfekcja rąk. Według dzisiejszego stanu obowiązuje zachowanie 1,5 m odległości pomiędzy klientami – mówi dyrektor MOSiR-u.

Basen letni przy ul. Ratowników 2 w Nowym Bytomiu został całkowicie zmodernizowany w 2015 roku

W ramach wartej prawie 16,8 mln zł inwestycji powstał 25-metrowy basen sportowy o maksymalnej głębokości 1,8 metra z wydzielonymi torami i kubaturze 476 tys. litrów oraz basen rekreacyjny o długości 46 i szerokości 23 metrów oraz głębokości od 0,6 do 1,2 metra i kubaturze 936 tys. litrów. Basen rekreacyjny dodatkowo wyposażony jest w kilka atrakcji wodnych oraz dwie zjeżdżalnie, w tym jedną 3-torową. Jedną z atrakcji niewątpliwie jest platforma do opalania wyposażona w 35 leżaków. Z kolei dla najmłodszych powstał specjalny brodzik o głębokości od 0,15 do 0,4 metra oraz duży plac zabaw. Zaadaptowane zostały również pomieszczenia na minisalę zabaw dla dzieci oraz wydzielono miejsce do przewijania dzieci. W ramach kompleksowej modernizacji kąpieliska powstała także instalacja fotowoltaiczna, która wykorzystywana jest do zasilania obiektu w energię elektryczną oraz podgrzania wody basenowej.

Szczegółowy cennik znajduje się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej: http://mosir.rsl.pl/index.php?s=os_nowy_bytom.

Zobacz również:

Kąpielisko Leśne Zabrze

Kąpielisko Leśne Zabrze
Kąpielisko Leśne Zabrze

Kąpielisko Czechowice

Kąpielisko Czechowice
Jezioro czechowickie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Lokalizacja

Basen letni w Rudzie Śląskiej w Nowym Bytomiu

Pokoju 13, 41-709 Ruda Śląska, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

Wodny plac zabaw na Dolinie Trzech Stawów
Katowice
Wodny plac zabaw na Dolinie Trzech Stawów
Wodny Plac Zabaw 3 Stawy, Pułaskiego, Katowice, Polska
muzeum PRL-u Ruda Śląska
Ruda Śląska
Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej
Zajęcza 42, 41-711 Ruda Śląska, Polska
Wodny plac zabaw w Siemianowicach Śląskich
Siemianowice Śląskie
Wodny plac zabaw w Siemianowicach Śląskich
Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordana, Fryderyka Chopina, Siemianowice Śląskie, Polska
wodny park tychy
Tychy
Wodny Park Tychy
Wodny Park Tychy, Sikorskiego, Tychy, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.