Basen letni w Rudzie Śląskiej w Nowym Bytomiu

Aerobik w wodzie, zumba, pokazy karateków, gry i zabawy oraz dmuchany zamek dla najmłodszych – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekać będą na basenie letnim.

Basenie letni przy ul. Ratowników w Nowym Bytomiu

Kąpielisko letnie będzie czynne w okresie wakacyjnym codziennie od godz. 9:00 do godz. 19:00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej na cały dzień kosztuje 15 zł, z kolei dzieci i młodzież szkolna, atakże studenci do 25. roku życia oraz emeryci 60 + i renciści płacą za wstęp 8 zł. Dzieci do lat 5 korzystają z kąpieliska za darmo. Natomiast bilet dla osoby niepełnosprawnej kosztuje 6 zł.

Na basenie letnim przy ul. Ratowników jest też możliwość zakupu biletów dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób). Wtedy cena biletu od osoby wynosi 5 zł. Osoby chcące skorzystać z kąpieli w basenie letnim, które posiadają Rudzką Kartę Rodzina 3+ otrzymają 50% zniżki, a seniorzy z Rudzką Kartą Seniora 60+ zapłacą za bilet 6 zł. Dla dorosłych, którzy postanowią popływać po godz. 17:00 cena biletu wynosi 8 zł. Basen oferuje także wypożyczenie leżaka w strefie leżakowej (15 zł za dzień) oraz korzystanie z  szafki (5 zł/dzień).

Warto jednak przypomnieć, że z powodu obostrzeń związanych z pandemią na terenie obiektu będą obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

– Podczas działania kąpieliska będą obowiązywały wszystkie aktualne w danym czasie obostrzenia, które muszą być przestrzegane przez użytkowników. W tym obowiązkowa dezynfekcja rąk. Według dzisiejszego stanu obowiązuje zachowanie 1,5 m odległości pomiędzy klientami – mówi dyrektor MOSiR-u.

Basen letni przy ul. Ratowników 2 w Nowym Bytomiu został całkowicie zmodernizowany w 2015 roku

W ramach wartej prawie 16,8 mln zł inwestycji powstał 25-metrowy basen sportowy o maksymalnej głębokości 1,8 metra z wydzielonymi torami i kubaturze 476 tys. litrów oraz basen rekreacyjny o długości 46 i szerokości 23 metrów oraz głębokości od 0,6 do 1,2 metra i kubaturze 936 tys. litrów. Basen rekreacyjny dodatkowo wyposażony jest w kilka atrakcji wodnych oraz dwie zjeżdżalnie, w tym jedną 3-torową. Jedną z atrakcji niewątpliwie jest platforma do opalania wyposażona w 35 leżaków. Z kolei dla najmłodszych powstał specjalny brodzik o głębokości od 0,15 do 0,4 metra oraz duży plac zabaw. Zaadaptowane zostały również pomieszczenia na minisalę zabaw dla dzieci oraz wydzielono miejsce do przewijania dzieci. W ramach kompleksowej modernizacji kąpieliska powstała także instalacja fotowoltaiczna, która wykorzystywana jest do zasilania obiektu w energię elektryczną oraz podgrzania wody basenowej.

Szczegółowy cennik znajduje się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej: http://mosir.rsl.pl/index.php?s=os_nowy_bytom.

Zobacz również:

Kąpielisko Leśne Zabrze

Kąpielisko Leśne Zabrze
Kąpielisko Leśne Zabrze

Kąpielisko Czechowice

Kąpielisko Czechowice
Jezioro czechowickie

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lokalizacja

Basen letni w Rudzie Śląskiej w Nowym Bytomiu

Pokoju 13, 41-709 Ruda Śląska, Polska

Reklama

Ostatnio dodane

Palmiarnia w Gliwicach
Gliwice
Palmiarnia w Gliwicach
6, Aleksandra Fredry, 44-100 Gliwice, Polska
Małe Centrum Nauki Sowa
Zawiercie
Małe Centrum Nauki SOWA Zawiercie
3 Maja 4, 42-400 Zawiercie, Polska
1000 Klocków
Katowice
1000 Klocków
1000 Klocków, Zawiszy Czarnego, Katowice, Polska
kolejkowo
Gliwice
Kolejkowo
Kolejkowo, Pszczyńska, Gliwice, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.