Park Wodny i Hala Sportowa w Tarnowskich Górach

Pod jednym adresem: ul. Obwodnica 8 Tarnowskie Góry mamy aż 3 obiekty: Park Wodny, Halę sportową oraz Lodowisko. Park Wodny Tarnowskie Góry to pierwszy na Śląsku i jeden z najnowocześniejszych ośrodków rekreacyjno-kąpieliskowych w Polsce, o łącznej powierzchni 9 tys. m2.

Park Wodny w Tarnowskich Górach

Znajdziemy tu takie atrakcje jak basen sportowy, rwąca rzeka, basen z falą morską, basen zewnętrzny z hydromasażami, basen do nauki pływania, brodziki dla dzieci, zjeżdżalnie, jacuzzi, solanka, masaż, sauny, siłownia, sala fitness.

Od 2022 roku możemy dodatkowo skorzystać z wodnego placu zabaw. Do wyboru jest kilka kolorowych zjeżdżalni, armatki wodne i inne tryskające wodą atrakcje. Nieopodal znajdziemy również miejsce relaksu – plażę z parasolami i leżakami. Dzieci mogą tutaj pograć w piłkę albo pobawić się w małych odkrywców i poszukać zakopanych w piasku kości dinozaura.

Aquapark tarnowskie góry
Aquapark tarnowskie góry
Park Wodny w Tarnowskich Górach
Park Wodny w Tarnowskich Górach


Godziny otwarcia:
6:00 – 22:00

Basen Sportowy

Długość basenu: 25 m. Szerokość: 16 m. Głębokość: od 1,8 m – 2,5 m. Temperatura wody : 25 – 28 st. C. Znajduje się tu 6 torów pływackich oraz widownia na 96 miejsc siedzących.
To tu prowadzone są lekcje doskonalenia pływania, lekcje WF-u! Tu rozgrywają się branżowe potyczki i zawody sportowe oraz treningi mistrzów w sekcji pływania.

Rwąca rzeka

Kąpiel jak w naturalnym górskim potoku! Porwany przez prąd rzeczny wpadasz prosto pod strumień ciepłej wody z dwóch wodnych kaskad. Kąpiel w tym basenie rozluźnia nawet najbardziej spięte mięśnie karku. Temperatura wody waha się od 28°C do 30°C.

Fala morska

Długość basenu: 30 m. Szerokość: 10 m. Głębokość: do 1,5 m.
Możesz przeżyć SZTORM – uruchamiana co 30 minut prawdziwie morska fala – przysporzy Cię o zawrót głowy. To miejsce, gdzie możesz oswoić się z wodą. Nawet niemowlęta pływają na fali – w czasie „ciszy na morzu” na falę wkracza bowiem szkoła pływania.

Basen zewnętrzny

Z nurtem rzeki wypływasz na zewnątrz, gdzie zawsze jest gorąco (pod powierzchnią wody) – sprawdź i zobacz sam! Temperatura wody utrzymuje się w granicach od 28°C do 30°C.
Kąpiel pod gołym niebem może być przyjemna nawet, gdy temp. powietrza na zewnątrz jest bliska 5°C. Atrakcją basenu zewnętrznego są specjalne łóżka powietrzne do masażu całego ciała.

Basen do nauki pływania

Długość 11 m, szerokość 5,5 m i głębokość od 0,6 m do 1,35 m, temperatura do 28 stopni. Tu maluchy (i starsze dzieci) stawiają pierwsze kroki pod okiem instruktorów w szkole pływania, w tym basenie odbywa się także aqua fitness (nie tylko dla dzieci) oraz gimnastyka dla seniorów. Temperatura wody: 25 – 28 st.C.

Dwa brodziki

  • przy barku – głębokość do 0,90 m. Temperatura wody:  28 – 30 st. C
  • ze zjeżdżalnią Słoń, głębokość do 0,40 m, temperatura wody:  28 – 30 st. C.
Park Wodny Tarnowskie Góry

Basen z masażem i grotą

Głębokość do 1,20 m. Hydromasaże to doskonałe doświadczenie dla miłośników ciepłej, lekko rozkołysanej wody. W basenie z „Grotą Wodną” znajdują się leżaki powietrzne – niezwykle wygodne i przyjemne, kuszą tysiącem bąbelków powietrza, masującego poszczególne partie ciała. Leczą nadpobudliwość i wpływają kojąco na choroby dróg oddechowych. Dużą popularnością cieszą się masaże barku. Realizowane są one za pomocą wodnych kaskad znajdujących się we wspomnianym basenie. Taki masaż wpływa kojąco na obolałe barki i przemęczony kręgosłup, świetnie relaksuje, szczególnie polecany osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Leżaki powietrzne znaleźć można również w „basenie zewnętrznym”. Temperatura wody:  25 – 28 st. C

Zjeżdżalnie

Zjeżdżalnia Pontonowa TROPICANA. Poczuj się jak Robinson Crusoe odkrywający nieznany ląd – przeżyj niesamowitą przygodę płynąc łodzią przez las tropikalny. Czekają na Ciebie wyjątkowe efekty wizualne i dźwiękowe spotykane wyłącznie w dżungli – soczyste odcienie zieleni, roślinność i odgłosy zwierząt tropikalnych. Zjeżdżalnia pontonowa w klimacie dżungli z efektami audiowizualnymi to aż 101 metrów zjazdu! Jest rewelacyjną propozycją dla dzieci i dorosłych. WAŻNE: Zjeżdżalnia przeznaczona dla osób od 8 roku życia. Zjazd na pontonach jednoosobowych.

Park Wodny Tarnowskie Góry


Zjeżdżalnia Turbo KAMIKADZE. Niesamowicie szybka zjeżdżalnia o długości 72m, pełna efektów świetlnych i dźwiękowych (gwiezdne niebo, rozbłyski świetlne i animacje), zapewni mnóstwo emocji fanom „szybkiej jazdy”. Gwarantuje dużą prędkość zjazdu i mocne wrażenia. WAŻNE: Zjeżdżalnia przeznaczona jest dla osób od 12 roku życia, sprawnych fizycznie ze względu na dużą prędkość zjazdu i związane z tym mocne wrażenia, zjazd w pozycji leżącej.
Zjeżdżalnia Klasyczna KAKADU. Klasyczna wewnętrzna zjeżdżalnia o długości 47 metrów stanowi doskonałą atrakcję dla osób od 7 roku życia. Delikatny i przyjemny zjazd zapewni wyjątkowe wrażenia zarówno młodszym jak i nieco starszym dzieciom.

Park Wodny w Tarnowskich Górach
Park Wodny w Tarnowskich Górach

Strefa relaksu i odprężenia

Jacuzzi. To odprężenie w trzech ogromnych, okrągłych wannach! Nieoceniony masaż tysiąca bąbelków i buzującej wody! Temperatura sięga tu 34°C. Relaksującą kąpiel powoduje m.in. zmniejszenie nadpobudliwości układu krążenia, oczyszcza organizm i wpływa korzystnie na zmniejszenie dolegliwości dróg oddechowych.

Solanka. Basen z wodą słoną! Temperatura ok. 35°C – 37°C. Możliwość masażu barków, pleców i stóp, o właściwościach leczniczych. Tutaj także łatwiej możesz pozbyć się zbędnych kilogramów i przygotować zmęczone stawy do sezonu zimowego.

Sauny. Pobyt w strefie sauny zapewni każdemu prawdziwy relaks i odprężenie. Kąpiel termiczna w saunie pobudza przemianę materii, oczyszcza skórę, rozluźnia i orzeźwia organizm. Park Wodny udostępnia swoim klientom dwie sauny rzymskie (parowe) i dwie fińskie (suche), wykonane z oryginalnego drzewa olchowego i sosnowego. Dodatkowo w strefie sauny do dyspozycji Klientów pozostaje kabina z biczami wodnymi (z zimną i ciepłą wodą), jednoosobowy basen z lodowatą wodą, dzięki której po zanurzeniu optymalnie zwiększa się efekt odprężenia oraz brodzik do moczenia stóp po wyjściu z sauny, który pozwala doskonale wypocząć i przystosować się do naturalnej temperatury otoczenia.

Do strefy sauny można się dostać tylko z hali basenowej. Oznacza to, że aby wejść do strefy saun należy kupić bilet wstępu na halę basenową.
Za pobyt w saunie pobierana jest dodatkowa opłata wg cennika w oparciu o rzeczywisty czas pobytu z dokładnością do 1 minuty.

Siłownia. Czynna codziennie w godzinach 7:00 – 22:00. Jednocześnie może korzystać z niej do 24 osób, liczy 20 stanowisk do ćwiczeń siłowych oraz 4 stanowiska do ćwiczeń aerobowych. Mieści się na parterze (w części basenowej), a jej łączna powierzchnia wynosi 146 m2. Wejście na siłownię następuje zgodnie z cennikiem wejść na basen.

Hala Sportowa

A w niej oprócz areny sportowej, korty do squasha i ścianka wspinaczkowa.
Hala otwarta w godzinach: 8:00 – 22:00

Lodowisko: 10:00 – 22:00

Lodowisko o wymiarach 20 x 30 m, które zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla każdego uczestnika – jednocześnie lodowemu szaleństwu może oddawać się 150 osób. Przy lodowisku znajduje się wypożyczalnia z profesjonalnym sprzętem tj. łyżwy figurowe, hokejowe w rozmiarach od 27 do 47. Można również naostrzyć łyżwy. Sztuczne lodowisko przy Parku Wodnym w przypadku złych warunków atmosferycznych może być nieczynne. Od 1 stycznia 2020 roku z lodowiska mogą korzystać posiadacze kart Multisport. W okresie zimowym lodowisko czynne codziennie: 10.00 do 22.00. Przerwa na czyszczenie lodowiska: 15.00 do 16.00

Lodowisko, Tarnowskie Góry

Squash: 8:00 – 22:00

Cztery korty do squasha McWil, w tym jeden wyposażony w mini-widownię. W Biurze Obsługi Klienta istnieje możliwość wynajęcia profesjonalnego sprzętu: piłeczki do squasha, rakiet oraz okularów ochronnych.
SQUASHOWE PRZEDSZKOLE – stawiamy pierwsze kroki na korcie, ćwiczymy i świetnie się bawimy!
SEKCJE SQUASH – zajęcia w grupach prowadzone pod okiem najlepszych instruktorów Polskiej Federacji Squasha
LIGA SQUASH – Park Wodny Squash Liga – to rozgrywki dla graczy, którzy wiedzą czym jest wola zwycięstwa.

Kort do squasha, Hala Sportowa Tarnowskie Góry

Ścianka wspinaczkowa: dni powszednie 15:00 – 22:00, weekendy i święta: 10:00 – 22:00

Ścianka wspinaczkowa o wysokości 16 m. z dwudziestoma drogami wspinaczki o różnym stopniu trudności. Wyposażona w komplety indywidualnych punktów asekuracyjnych i podzielona na strefę wspinaczkową, bulderową, instruktorską oraz treningową.
Zaprojektowana została w ten sposób, aby mogły korzystać z niej osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

W Parku Wodnym i Hali Sportowej prowadzone są Sekcje Sportowe: Pływacka, Wspinaczkowa, Squasha.

Prowadzona jest również Akademia Pływania oraz lekcje indywidualnej nauki pływania, wspinaczki, squasha.
Organizowane są urodzinki dla dzieci na basenie, ściance i arenie sportowej. Prowadzone są zajęcia fitness na sali oraz Aqua fitness.

Szczegółowe godziny otwarcia:

http://www.parkwodny.com.pl/dane-godziny-otwarcia,pl,13

Cenniki:

http://www.parkwodny.com.pl/dane-cenniki,pl,12

Zobacz również w okolicy:

Jezioro Chechło-Nakło

Jezioro Chechło-Nakło
Jezioro Chechło-Nakło

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Lokalizacja

Park Wodny i Hala Sportowa w Tarnowskich Górach

Park Wodny, Obwodnica, Tarnowskie Góry, Polska

Przy edycji pomogli

Park Wodny Tarnowskie Góry

Reklama

Ostatnio dodane

Jezioro Chechło-Nakło
Jezioro Chechło-Nakło
Jezioro Chechło-Nakło
Jezioro Chechło-Nakło, Polska
Edukatorium Juliusz w Rybniku
Rybnik
Edukatorium Juliusz w Rybniku
Klasztorna 11, 44-200 Rybnik, Polska
zalew dziećkowice
Chełm Śląski
Zalew Dziećkowice / Zbiornik Imieliński
Zbiornik Dziećkowice, Polska
funzeum
Gliwice
Funzeum
Pszczyńska 315, 44-100 Gliwice, Polska

Strona korzysta z plików cookies
Odwiedzając stronę, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu. Więcej w polityce prywatności.